Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.

Belediye meydanında düzenlenen programa Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim, il protokolü, adli ve askeri erkan, kurum amirleri, şehit aileleri, gaziler, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunarak şanlı bayrağımızın göndere çekilmesi ile başlayan program, Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’in Cumhuriyet Bayramı konuşması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet […]

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.
30 Ekim 2020 - 10:48 'de eklendi.

Belediye meydanında düzenlenen programa Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim, il protokolü, adli ve askeri erkan, kurum amirleri, şehit aileleri, gaziler, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunarak şanlı bayrağımızın göndere çekilmesi ile başlayan program, Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’in Cumhuriyet Bayramı konuşması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajının okunması, Kafkas Halk Oyunları ekibinin gösterisi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Koordinasyonu ile hazırlanan resim ve fotoğraf sergisinin gezilmesi ile son buldu.Programda konuşan Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim, yaptığı konuşmada; “Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışıyla başlayan bağımsızlık Savaşı O’nun önderliğinde, silah arkadaşları ile birlikte büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülmüş, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamış ve tüm imkansızlıklara rağmen eşine az rastlanır zaferle sonuçlanmıştır. 29 Ekim 1923’te Türk Milleti, iradesine zincir vurdurmayacağını, kendi kaderini kendi elleriyle belirleneceğini kanıyla ve canıyla tüm dünyaya ilan etmiştir. Cumhuriyet, geçen 97 yılda bütün emperyalist emellere karşı muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için karşısına çıkan tüm zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş ve bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer alan mümtaz bir devlet olmuştur. Bu topraklarda aynı gök kubbenin altında yaşayan, aynı hülya’yı gören bütün insanlar olarak biliyoruz ki, burada söylenmek istenen türkü yine aynı türküdür, sadece sazda teli değişmiştir; yumruk ise aynı yumruktur sadece eli değişmiştir. Ortaya koyacağımız inanç, sabır ve çalışma ile bu teli koparmak ve bu eli kırmak Türk milletinin evlatları olarak bizlerin ecdadımıza karşı vefa borcumuzdur. 97 yıl önce Cumhuriyetimize hayat veren milli ruh, bugün de dimdik ayaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, gözlerini kırpmadan canlarını vatan uğruna feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Iğdır’lı hemşehrilerimle birlikte ülkemizin dört bir yanındaki tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER