Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

29 Ekim Kabul Töreni Düzenlendi

Jandarma Sosyal Tesislerinde düzenlenen törene, İl protokolü, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları, Şehit aileleri, Gaziler, sporcular, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü hanımefendi tarafından kabul törenine katılan misafirlerin karşılanarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamaları ile başlayan program, Saygı Duruşu […]

29 Ekim Kabul Töreni Düzenlendi
31 Ekim 2019 - 13:46 'de eklendi.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü münasebetiyle Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü hanımefendinin ev sahipliğinde 29 Ekim Kabul Töreni düzenlendi.

Jandarma Sosyal Tesislerinde düzenlenen törene, İl protokolü, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları, Şehit aileleri, Gaziler, sporcular, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.
Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü hanımefendi tarafından kabul törenine katılan misafirlerin karşılanarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamaları ile başlayan program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Dua okunması, Cumhuriyet Bayramı şiirinin okunması, Sn. Cumhurbaşkanımızın mesajlarının okunması, Cumhuriyet konulu belgesel sunumu, Sn. Valimizin konuşmaları, marşlar eşliğinde pasta kesimi, Cumhuriyet konulu sinevizyon gösterimi ve Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinin seslendirdiği kahramanlık türküleri ile devam etti.
Kabul Töreninde konuşan Sn. Iğdır Valisi yaptığı konuşmada; “Bugün burada bu cennet vatanın bir ferdi olarak başta Aziz Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizi kuranlara, koruyanlara ve yaşatanlara en kalbi şükranlarımızı bildirmek için toplandık.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923’te ‘‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.’’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Aziz Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.
Canlarını Vatan, Millet ve Devlet uğruna feda eden, sahip olduğumuz bütün değerleri bizlere armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.
Siz Değerli misafirlerin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER