Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

30 Yeni Bölüm

Iğdır Üniversitesinde çeşitli fakülte ve yüksekokullarda açılan 30 yeni bölüm 2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımı yapacak.Iğdır Üniversitesi eğitim kalitesini yükseltmeye dönük çalışmalarının yanı sıra, öğrenci sayısını artırma faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Yapılan çalışmalar sonucunda Üniversitemizde 2019-2020 eğitim-öğretim yılında eğitim verecek 14 lisans bölümü ve 16 ön lisans programı daha açıldı. Iğdır Üniversitesine bağlı Iğdır […]

30 Yeni Bölüm
22 Temmuz 2019 - 17:53 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesinde çeşitli fakülte ve yüksekokullarda açılan 30 yeni bölüm 2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımı yapacak.Iğdır Üniversitesi eğitim kalitesini yükseltmeye dönük çalışmalarının yanı sıra, öğrenci sayısını artırma faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Yapılan çalışmalar sonucunda Üniversitemizde 2019-2020 eğitim-öğretim yılında eğitim verecek 14 lisans bölümü ve 16 ön lisans programı daha açıldı.
Iğdır Üniversitesine bağlı Iğdır Meslek Yüksekokulu bünyesinde Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Optisyenlik (İÖ) Programı, Tıbbı Görüntüleme Teknikleri Programı ve Tuzluca Meslek Yüksekokulu bünyesinde Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, Laborant Veteriner Sağlık (İÖ) açıldı.
Ayrıca, lisans bölümleri alanında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde, Spor Yöneticiliği, Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde Coğrafya, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Sanat Tarihi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde, Havacılık Yönetimi, Sağlık Yönetimi, Yerel Yönetimler, Mühendislik Fakültesi bünyesinde, Bilgisayar Mühendisliği, Turizm Fakültesi bünyesinde, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde Gümrük İşletme, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Sosyal Hizmet, Güzel Sanatlar Fakültesinde ise Resim ve Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü yeni eğitim öğretim yılında öğrenci alımı yapacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER