Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE IĞDIRDA İLK KISIRLAŞTIRMA İŞLEMİ YAPILDI.

Iğdır Belediyesi ve Bölge Veteriner Hekimleri Odası arasında imzalanan sahipsiz hayvanların kısırlaştırılması, tedavi ve rehabilitasyonu protokolü gereği Iğdır Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinde ilk kısırlaştırma operasyonu bu konuda oldukça anlamlı bir gün olan 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde yapıldı. Vali Yardımcısı Yusuf Cankatar koordinasyonunda Bölge Veteriner Hekimleri Odası Iğdır İl Temsilcimiz Serdar Akuş ve Odamıza […]

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE IĞDIRDA İLK KISIRLAŞTIRMA İŞLEMİ YAPILDI.
05 Ekim 2020 - 9:45 'de eklendi.

Iğdır Belediyesi ve Bölge Veteriner Hekimleri Odası arasında imzalanan sahipsiz hayvanların kısırlaştırılması, tedavi ve rehabilitasyonu protokolü gereği Iğdır Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinde ilk kısırlaştırma operasyonu bu konuda oldukça anlamlı bir gün olan 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde yapıldı. Vali Yardımcısı Yusuf Cankatar koordinasyonunda Bölge Veteriner Hekimleri Odası Iğdır İl Temsilcimiz Serdar Akuş ve Odamıza Üye Veteriner Hekimler tarafından yapılan ilk kısırlaştırma operasyonunu başarıyla tamamlandı.

Gerçekleştirilen operasyon sonrası konuşan Iğdır İl Temsilcisi Serdar Akuş: “Iğdır Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’e geçtiğimiz günlerde Bölge Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül ve yönetim kurulu olarak yaptığımız ziyarette netleştirerek sonrasında imzalayıp en kısa sürede yürürlüğe koyduğumuz sahipsiz hayvanların kısırlaştırılması, tedavi ve rehabilitasyonu protokolü gereği Iğdır Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinde hayvan hakları bakımından oldukça anlamlı bir gün olan 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde ilk kısırlaştırma operasyonumuzu başarıyla gerçekleştirdik. Böyle uzun vadeli ve güzel bir projenin başlangıcının bu özel güne denk gelmesi hepimizin sahipsiz hayvanları konusunda elimizi taşın altına koymamız gerektiğinin bir göstergesidir. Bizler Bölge Veteriner Hekimleri Odamıza bağlı veteriner hekimler olarak yaşadığımız bölgenin sorunlarına duyarsız kalamazdık, kalmadıkta. Sayın Vali/ Belediye Başkan V. H. Engin Sarıibrahim beye sahipsiz hayvanların rehabilitasyonu konusunda gösterdiği özel ilgi ve alaka konusunda ayrıca teşekkürü bir borç bilirim. Projemizde kısırlaştırma operasyonlarının yanısıra sahipsiz hayvanların 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununu ile garanti altına alınmış tüm haklarına saygılı bir biçimde rehabilitasyon, tedavi gerektiren süreçlerinde de destek olacak şekilde Iğdır Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinde Bölge Veteriner Hekimleri Odamız tarafından koordine edilecektir. Tüm vatandaşlarımızdan sahipsiz hayvanlar konusunda anlayış ve yürütmek için ciddi fedakarlıklar yaptığımız bu protokol sürecine destek rica ediyoruz. “ dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER