Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

9. Kimya Ar-Ge Proje Pazarında Iğdır Üniversitesi 2 Proje İle Finale Kaldı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından düzenlenen 9. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nda Iğdır Üniversitesi 2 proje ile finale kaldı. Söz konusu finale kalan projelerin yürütücüsü “Kozmetik, Sabun ve Temizlik Ürünleri” kategorisindeki araştırması ile Tuzluca Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Canan Gülmez oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonunda, İstanbul Kimyevi […]

9. Kimya Ar-Ge Proje Pazarında Iğdır Üniversitesi 2 Proje İle Finale Kaldı
04 Kasım 2020 - 11:58 'de eklendi.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından düzenlenen 9. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nda Iğdır Üniversitesi 2 proje ile finale kaldı. Söz konusu finale kalan projelerin yürütücüsü “Kozmetik, Sabun ve Temizlik Ürünleri” kategorisindeki araştırması ile Tuzluca Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Canan Gülmez oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonunda, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından düzenlenecek olan 9. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı 21 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. İlaç, medikal, boyalar ve yapıştırıcılar, plastik ve kauçuk, kozmetik, sabun ve temizlik ürünleri ve temel kimyasallar kategorilerinde yapılan 141 adet proje başvurusu için konusunda uzman geniş bir sanayici-akademisyen jüri üyesi tarafından toplam 823 değerlendirme yapıldı.

Iğdır Üniversitesinin 2 proje ile finale kalmasını sağlayan proje yürütücüsü Tuzluca Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Canan Gülmez oldu. “Kozmetik, Sabun ve Temizlik Ürünleri” kategorisinde 2 proje sunan Dr. Gülmez, “Yeni Nanobiyokatalitik Deterjan Katkı Maddesi” ve “Organik Kozmetikte Yerli ve Yenilikçi Dönem: Peyniraltı Suyundan Doğal Mucizevi Anti-Aging Krem” adlı projeleri ile finalist olmaya hak kazandı.

Söz konusu projelerde yer alan bilim insanları ve görev yaptıkları kurumlar ise şu şekilde: Kafkas Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Onur Atakişi, Dr. Öğretim Üyesi Kezban Yıldız Dalgınlı, Doktora Öğrencisi Melek Öztürkler, Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nalan Özdemir ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Cevahir Altınkaynak görev almaktadır. Her kategoride 1., 2. ve 3.’ lük ödüllerinin verileceği ve toplam 600.000 TL nakdi ödülün dağıtılacağı 9. Kimya Ar-Ge Proje Pazarında Üniversitemizi temsil edecek olan Dr. Öğr. Üyesi Canan Gülmez’e başarılar dileriz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER