Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

AK Parti’den Iğdır Belediyesi Cumhur İttifakı Adayı TEZEL’e Ziyaret

AK Parti İl başkanı Sayın  Av.Ahmet TUTULMAZ ve ekibi, Iğdır Belediyesi Cumhur ittifakı adayı sayın İsa Yaşar Tezel’in seçim ofisine ziyaret gerçekleştirdi.Ziyaret esnasında söz alan Sayın Tezel;“Sevgili dostlarımız ve de Iğdır halkı hepiniz bu Kutlu güne hoş geldiniz. Yüce Rabbimden bir dileğim vardı, bu şehre hizmet etmek şükürler olsun hizmet etme yolunda bana önemli bir […]

AK Parti’den Iğdır Belediyesi Cumhur İttifakı Adayı TEZEL’e Ziyaret
20 Şubat 2019 - 21:56 'de eklendi.

AK Parti İl başkanı Sayın  Av.Ahmet TUTULMAZ ve ekibi, Iğdır Belediyesi Cumhur ittifakı adayı sayın İsa Yaşar Tezel’in seçim ofisine ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyaret esnasında söz alan Sayın Tezel;
“Sevgili dostlarımız ve de Iğdır halkı hepiniz bu Kutlu güne hoş geldiniz. Yüce Rabbimden bir dileğim vardı, bu şehre hizmet etmek şükürler olsun hizmet etme yolunda bana önemli bir fırsat verdi, ve bunu İnşallah 31 Mart akşamında başaracağız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın genel baskanimiz Devlet Bahçeli’nin Yenikapı ruhu ile başlattıkları Beka sorununu, Iğdır’da da gördükleri için onların takdirleri ile Iğdır’da birlikte seçme gitmelerini, ve adayının da İsa Yaşar Tezel olmasına karar vermişlerdir Ben 9 Aralık’ta adaylığımı açıklandım. 17 Aralık’ta Iğdır’a geldim ve 19 aralığa kadar şerefim namusum herşeyim olan, ömrümü feda ettiğim Milliyetçi Hareket Partisi’nin Iğdır belediye başkan adayı olarak çalıştım. Ancak 19 Şubat’ta Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın genel başkanımızın açıklamalarıyla ittifak ruhu ile bu saatten itibaren 20 Şubat itibarıyla Cumhur ittifakının adayı oldum. Artık AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında başlayan bu güzel dostluğa  yürekten inanıyorum. Bize çok önemli bir yük, bize çok önemli bir Onur verilmiştir. Ayrıca Iğdır’da birlikte seçime girmek, Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Iğdır’da seçimi kazanmak için birlikte olmuşlardır,karar vermişlerdir.


Biz 20 Şubat’tan itibaren Sayın AK Parti il başkanımız ve değerli kardeşlerimizle birlikte Parti ayrımı yapmadan kol kola Omuz Omuza çalışıp 31 Mart akşamı güzel bir başarı elde etmeyi umuyorum. Kendileri geldiler, teşrif ettiler ,Sağ olsunlar. Iğdır’da Biz zaten birlikteydik. Iğdır’da Biz zaten kardeşçe yaşıyoruz birilerinin kardeşlik barış gelecek mesajlarına ben anlam veremiyorum. Zaten biz biriz,zaten birlikte yaşıyoruz bizi de Iğdır’da hiç kimse bölme hevesine girmesin.
 El birliği ile işbirliği ile karşılıklı anlayış ile, bize güvenenleri, Ankara’yı mahcup etmeden, Yüce Rabbimden dileğim, kazasız belasız bu seçimi zaferle taçlandırmak. Ondan sonra da Sayın AK Parti yöneticileri ile birlikte, Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte Iğdır’da cumhurun adayı olduğum için bundan sonra yatırımlarımız devletten hiçbir fark gözetmeden alacağız.
 Sayın Cumhurbaşkanımızın ve iktidarın bütün nimetlerinden Iğdır belediye Başkanlığı olarak faydalanacağıma inanıyorum. Bu konuda da çalışacağız. Ciddi şekilde her iki il başkanımızla, sivil toplum örgütleriyle geri kalan Iğdır’ın makus tarihini İnşallah yeneceğiz. sloganımız beton degil Iğdır yeşil Iğdır istiyoruz. Iğdır’ın onlarca sorunu var, onlarca problemi var Allah’ın izniyle kaldığı yerden biz alıp, 5 yıl sonra farklı bir Iğdır’da yaşayacağımızı hep birlikte inanıyorum. Nezaketlerinden ötürü, buraya kadar teşrif ettiklerinden ötürü Sayın AK Parti yöneticilerine teşekkür ediyorum. Biz birlikte başaracağız,Biz birlikte kazanacağız. Hepinize teşekkür ediyorum. Şimdi de konuşması için AK Parti il başkanımız Sayın Avukat Ahmet tutulmaz”ı davet ediyorum” Dedi

Sayın TUTULMAZ;
“Kıymetli Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanımız, çok kıymetli bir önceki Milliyetçi Hareket partisi İl Başkanı ve meslektaşım, çok kıymetli belediye başkan adayımız, değerli hemşerilerimiz, Gönül dostlarımız, çok kıymetli ilimizin hem ulusal hem yerel basın mensupları Öncelikle Sizlere, daha sonra da sizlerin vasıtasıyla bizleri dinleyen bütün hemşerilerimize saygılarımızı sevgilerimizi iletmek istiyorum. Kıymetli belediye başkan adayımız söyledi. Biz AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak 31 Mart seçimlerine endeksli bir ittifak kurmuş değiliz. Bu ittifakın temeli 15 Temmuz hain darbe planın dan sonra ülkemizin bütün Etnik kökenlerine, bütün insanlara, ülkelerine, devletlerine, bayraklarına, hükümetlerine, cumhurbaşkanlarına sahip çıkmak üzere ortaya koydukları O birlikteliğin bir devamıdır. Buna hepimiz hep beraber şahit olduk. 15 Temmuz’da bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak bu değerlere ortak nasıl sahip çıktığımızı Hepimiz beraber gördük. Bunu daha sonra da 7 Ağustos’ta da Yenikapı mitinginde de özellikle genel başkanlarımızın öncülüğünde, halkımızın Vatandaşlarımızın bu sesine kulak vermek suretiyle de resmi değiştirdik. Cumhur ittifakı bu şekilde kurulmuş bir ittifak. Sadece bir seçim sonucuna endekste değil, Türkiye’nin içinde bulunduğu hem iç, hem dış politikasının geliştirdiği bir gerekliliktir. Biz AK Parti teşkilatı olarak bu şekilde Cumhur ittifakını algılıyoruz ve böyle görüyoruz. Zira 24 Haziran’da da biz bu Vatandaşlarımızın oluşturduğu Gönül birlikteliğini Siyasette de, başkanlık sisteminin bir gereği olarak da yansıttık. 24 Haziran’da da, 2 partimizin genel merkezlerinin aldığı kararlarla da bu ittifağı bir manada anayasa gereği ile de resmileştirdik. Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarının verdiği desteklerle cumhurbaşkanımızı Biz seçmiş olduk. İki Parti’nin birlikleri ile de mecliste çoğunluğu aldık.


 Bu kadar güzel bir gönül Birliği kurulmuşken, yerel seçimlerde de aynı şekilde yine genel merkezlerimiz bunun devam etmesine karar verdiler ve nihayetinde uzun yapılan istişareler neticesinde, yapılan seçim sonuçları değerlendirmesi, saha anketleri ile beraber Bugün Türkiye genelinde 51 tane il ile buna yakın ilçelerde de bu ittifaka karar verildi. Biz Prensip olarak ittifak yapılmayan il ilçe ve beldelerde de bu seçim sürecini Milliyetçi Hareket Partisi’nin teşkilatlarıyla, adaylarıyla bir kardeşlik hukuku içerisinde götürmek istiyoruz.  Ama eğer bir yerde de ittifaka karar verildiyse, tek aday üzerinde anlaşılmışsa, hangi partiden olursa olsun ayrım yapmıyoruz. Bu karar verilen adayları, Cumhur ittifakının adayları olarak görüyoruz. Bizim hiçbir arka planımız yok, hiçbir önyargımız yok. Biz genel başkanımızın aldığı kararın sonuna kadar arkasındayız. Bütün Gönül dostlarımızıda bu Cumhur ittifakı ruhuna davet ediyoruz. Tabi İl Genel Meclisi kısmında Biz kendi adaylarımızı destekleyeceğiz, onlara çalışacağız.
 ilçe ve beldelerde kendi adaylarımıza çalışacağız. lçe ve beldelerde il genel meclis üyelerimize, Belediye Meclis üyelerimize çalışacağız. Ama il Belediyesi’nde, Gittiğimiz her yerde, yaptığımız her propagandada İsa Yaşar Tezel i Cumhur ittifakının adayı,AK Parti’nin adayı gibi savunacağız ve destek vereceğiz. Dün itibarıyla listelerimizi Seçim Kurulu’na verdik. il belediyelerimizdede adayımızı genel merkez lerimizin verdiği karar gereği geri çektik. Genel merkezlerinin verdiği kontenjanlar içerisinde arkadaşlarımızla, kıymetli il başkanımızla, belediye başkanımızla görüşmek suretiyle onların elini rahatlatacak şekilde Belediye Meclis Üyelerinin oluşması noktasında sonuna kadar destek verdik. İnşallah şu günden itibaren, Ben il başkanı olarak, teşkilatlarım olarak zaman zaman ilçelerde beldelerde köylerde Propagandamızı yapacağız ama merkezde her çalıştığımız yerde de ise Yaşar Bey’in Iğdır’da seçilmesi için bütün gayretimiz ortaya koyacağız.” Dedi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER