Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

ARALIK İLÇEMİZDEKİ ATIL TARIM ARAZİLERİ İNCELENDİ

İl Müdürlüğümüzce hazırlanan atıl tarım arazilerinin üretime kazandırılması proje kapsamında Aralık İlçemizin kırsalında incelemelerde bulunuldu.             Aralık İlçe Kaymakamı Mustafa GÖRMÜŞ, Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU ve Aralık Belediye Başkanı Mustafa GÜZELKAYA’nın katılımları ile gerçekleşen incelemelerle ilgili olarak, İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU; “Atıl tarım arazilerinin üretime kazandırılması aynı zamanda […]

ARALIK İLÇEMİZDEKİ ATIL TARIM ARAZİLERİ İNCELENDİ
01 Ekim 2020 - 15:33 'de eklendi.

İl Müdürlüğümüzce hazırlanan atıl tarım arazilerinin üretime kazandırılması proje kapsamında Aralık İlçemizin kırsalında incelemelerde bulunuldu.

            Aralık İlçe Kaymakamı Mustafa GÖRMÜŞ, Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU ve Aralık Belediye Başkanı Mustafa GÜZELKAYA’nın katılımları ile gerçekleşen incelemelerle ilgili olarak, İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU; “Atıl tarım arazilerinin üretime kazandırılması aynı zamanda ülkemiz ekonomisine de büyük bir kazanımdır. Bu amaçla Aralık İlçemizde ki rüzgâr erozyonunun etkisine maruz kalan ve bitki örtüsü bakımından tamamen çıplak olan bölgedeki arazilerde Sayın Kaymakamımız ve İlçe Belediye Başkanımızla incelemelerde bulunduk. Projemiz gerçekleştiği takdirde hem arazilerimiz ıslah edilmiş ve tarıma kazandırılmış olacak hem de yöremizdeki çiftçi ve hayvancılarımız yem ihtiyaçlarını karşılamış olacaklar” dedi. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER