Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Aralık İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

  Iğdır’ın Aralık ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.                          Aralık ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü Kaymakamlık önündeki Atatürk anıtına Kaymakam Mustafa Görmüş belediye başkanı Mustafa Güzelkaya ,protokol tarafından çelenk sunumu, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.  […]

Aralık İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı
14 Kasım 2020 - 13:22 'de eklendi.

  Iğdır’ın Aralık ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

                         Aralık ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü Kaymakamlık önündeki Atatürk anıtına Kaymakam Mustafa Görmüş belediye başkanı Mustafa Güzelkaya ,protokol tarafından çelenk sunumu, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. 

                  Belediye Başkanı Mustafa Güzelkaya günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaparak şunları söyledi:”Bugün Aralık ilçemizin 100. Kurtuluş yılını kutluyoruz. İlçemiz 100 yıl önce ermeni çetecilerden kurtarılarak anavatan katılmıştır. Bizlere bu sevinci yaşatan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz.Ülkemizin hiçbir zaman düşmanı haini eksik olmamıştır.Bu düşmanlara ordumuz gereken cevabı vermiştir.40 günlük savaşta Karabağ’da  Azerbaycan Türk ordusu Ermenilere gereken dersi vererek işgal edilen topraklardan atmış yaptıkları katliamların intikamını almıştır.Ülkemizden hain ve  terör örgütleri hiçbir zaman eksik olmamıştır. Fakat devletimiz bu terör örgütlerine de gereken cevabı veriyor vermeye devam edecektir. Çocuklarımızı vatan sevgisi ile yetiştirelim Paravan terör örgütlerine fırsat vermeyelim. Çocuklarımızın temel eğitimine dikkat edelim vatansever çocuklar yetiştirelim. Bu gemi batarsa hepimiz batarız boğuluruz. Vatanımıza sahip çıkalım. Çocuklarımızı vatan bayrak millet sevgisiyle yetiştirelim. Onların terör örgütlerinin eline düşmesine izin vermeyelim. Birlik beraberlik içinde olalım. Ülkemiz birçok alanda savaşıyor, Libya da,Suriye de Azerbaycan’da mücadele ediyor.Fransa’nın çocuk tipli bir cumhurbaşkanı var ülkesini yönetemiyor.bize yön vermeye çalışıyor.Bunun için iç ve dış düşmanlara hainlere karşı birlik içinde olalım.”
Oruç Akpulat,Şeyh Şamil şiirini okumasının ardından  Program sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER