Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Arkoz Madenciliğe Ziyaret

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Okan Özbakır, Öğr. Gör. Elçin Telli ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Salih Bayraktutan Arkoz Madencilik Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait çimento fabrikasını ziyaret ederek laboratuvar çalışmaları ve araştırma süreçleri hakkında bilgi aldılar. Diyadin bölgesine ait kaolen ve bentonit killerinin teknolojik […]

Arkoz Madenciliğe Ziyaret
09 Aralık 2019 - 14:41 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Okan Özbakır, Öğr. Gör. Elçin Telli ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Salih Bayraktutan Arkoz Madencilik Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait çimento fabrikasını ziyaret ederek laboratuvar çalışmaları ve araştırma süreçleri hakkında bilgi aldılar.

Diyadin bölgesine ait kaolen ve bentonit killerinin teknolojik özelliklerinin araştırılması konulu proje kapsamında gerçekleştirilen ziyarette Kalite Kontrol Müdürü Gafar Perk ve Klinker Üretim Şefi Kürşad Eker tarafından fabrikanın üretim aşamaları, numune alma ve analizler hakkında heyet üyelerine bilgi verildi.

Dr. Öğr. Üyesi Okan Özbakır, Arkoz Madencilik’in gösterdiği misafirperverlik ve samimiyete teşekkür ederek; Üniversitemizin “sanayi-üniversite iş birliği” anlayışı çerçevesinde Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma tarafından kurulan güçlü diyalog sayesinde iş birliğinin bir adım öteye taşınarak birlikte yeni çalışmalar yapılmasının yolunun açılmış olduğunu belirtti. Özbakır, ayrıca; bölgemizde yeni iş kollarının oluşturulması ve yeni üretim ve yatırım olanaklarının araştırılması için yapılacak çalışmalara temel oluşturmak amacı ile yeraltı zenginliklerinin ve potansiyelinin belirlenmesi gerektiğini ve buna yönelik projeler geliştirilmesi zorunluluğunun altını çizdi.

Kalite Kontrol Müdürü Gafar Perk, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın fabrikalarını daha önce ziyaret ettiğini, Iğdır Üniversitesi’nin bölgenin gelişmesinde önemli katkıları olduğunu ve yapılacak çalışmalarda Üniversitenin analiz laboratuvarı ile iş birliği içerisinde olacaklarını belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER