Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

AŞI VE KÜPE ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Iğdır’da yaylaya çıkarılacak hayvanlarda şap aşısı yapılıyor. Iğdır İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Ekipleri Kırsalda ve köylerde Koronavirüs tedbirlerini de alarak yoğun bir çalışma içerisinde hayvancılık yapan ve baharın gelmesi ile hayvanlarını yaylalara çıkaracak yetiştiricilerimizin işletmelerindeki hayvanların aşıları ile buzağıların da küpeleme işlemleri aralıksız devam ediyor.               İl Müdürü Özkan YOLCU bu aşı ve küpeleme işlemlerini […]

AŞI VE KÜPE ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
09 Mayıs 2020 - 11:55 'de eklendi.

Iğdır’da yaylaya çıkarılacak hayvanlarda şap aşısı yapılıyor. Iğdır İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Ekipleri Kırsalda ve köylerde Koronavirüs tedbirlerini de alarak yoğun bir çalışma içerisinde hayvancılık yapan ve baharın gelmesi ile hayvanlarını yaylalara çıkaracak yetiştiricilerimizin işletmelerindeki hayvanların aşıları ile buzağıların da küpeleme işlemleri aralıksız devam ediyor.

              İl Müdürü Özkan YOLCU bu aşı ve küpeleme işlemlerini denetlerken aynı zamanda yapılan işlemlere katkıda bulunmak için küpeleme yaparak çalışmalara katkı sağladı. İşletme sahipleri ile de sohbet eden İl Müdürü Özkan YOLCU; “Çiftçilerimizin, hayvan yetiştiricilerimizin bereketli bir sezon geçirmelerini diliyorum. Komşu illerin yaylaları ve otlaklarında doğabilecek her sıkıntı ve problemlerini çözmek için elimizden geleni yapmaktayız. Sahada ve köylerde emek sarf eden hayvan sağlığı ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.    

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER