Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY: BAŞKONSOLOS GULİYEV BENİ SÖZDE GAZETECİLER İLE TEHDİT EDİYOR!

Yaklaşık 1,5 yıl önce ASİMDER dernek başkanı Göksel GÜLBEY ve Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru GULİYEV arasında sert bir tartışma yaşandı ve tartışmanın akabinde, kısa bir süre sonra tarafların birbirlerinden şikâyetleri sonucu mahkemelik oldular. Geçen süre zarfında tarafların birbirileri hakkındaki tavır ve tutumları, zaman zaman sosyal medyaya yansıması sonucu Iğdır gündeminde yer edindi. Son olarak bir […]

ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY: BAŞKONSOLOS GULİYEV BENİ SÖZDE GAZETECİLER İLE TEHDİT EDİYOR!
16 Ağustos 2020 - 21:18 'de eklendi.

Yaklaşık 1,5 yıl önce ASİMDER dernek başkanı Göksel GÜLBEY ve Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru GULİYEV arasında sert bir tartışma yaşandı ve tartışmanın akabinde, kısa bir süre sonra tarafların birbirlerinden şikâyetleri sonucu mahkemelik oldular. Geçen süre zarfında tarafların birbirileri hakkındaki tavır ve tutumları, zaman zaman sosyal medyaya yansıması sonucu Iğdır gündeminde yer edindi.

Son olarak bir kaç Azerbaycan uyruklu vatandaşın Başkonsolos GULİYEV hakkındaki eleştirileri ve konuşmaları sonrası bu kavga tekrar alevlendi.

Uzun zamandır Iğdır gündemini meşgul eden Konuyu görüştüğümüz GÜLBEY;

Azerbaycan başkonsolosluğu gazeteci olduğunu iddia eden Metin IŞIK eliyle bizi tehdit ediyor. Azerbaycan uyruklu vatandaşların Başkonsolos GULİYEV hakkındaki söylemleri, GULİYEV’de rahatsızlık etkisi yapmış ve farklı yollarla basında yapılan haberleri ve sosyal medya da ki paylaşımları ortadan kaldırma girişiminde bulundu. Haberlerimizi yayınlayan Gazetecileri tehdit ediyor.’ dedi.

Ayrıca GÜLBEY sosyal medyada kendine yönelik saldırıları da şu şekilde açıkladı.

‘’Bu adam bize hep saldırılar yapacak yazılar yazıyordu, dikkate almadığımız için susuyorduk.

Fakat Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDDOĞAN’A HAKARET PAYLAŞIMLARINI GÖRÜNCE ARTIK YETER dedik. Maalesef bu adam en son dün yani babamın cenazesi 45’ine geldiğim için ve kendi Şehrime geldiğim için işimi yapmadığımı iddia etmiş.

Taziyemize gelmeyelim mi Efendi!

 Birilerinin bu tarz insanlara dur demesi lazım.

Çünkü devlet kurumlarını da zan altında koyacak yazılar yazıp duruyor. Bu yazıları da devlet yetkilileri okuyor.

Bu adamın yazdıklarından dolayı, Devlet yetkililerinin harekete geçip bu gibileri içeri alması gerekir. Bu adamın bir sıfatı yok. Bu adamın unvanı yok. Neye dayanarak yazıyor?

 Her canı sıkılanın devlet kurumlarını bu şekilde küçük düşürmeye hakkı var mı?

O idarecileri küçük düşürmeye hakkı var mı?

İddiası tutarsız, duyum aldım demekle oluyor mu bu işler?

 Kaç kişi bunun yüzünden soruşturma geçirdi, kaç kişi onun yüzünden sıkıntılar yaşadı. Böyle olmaz.

 Yani bu insanın hayat yaşantısı, bu insanın yaptıkları… Sözünün ne kadar tutarlı olmadığına dikkat etmek lazım.

Yazı yazarken tahsilinde, özgeçmişinde, kişiliğinde hiç bir saygınlığı olmayan bu adam bizleri hep böyle zan altında koyuyor.

Yok, mu bu ve benzerlerine YETER diyecek birisi?

 bu konu ayyuka çıktı internetten Efendim oradan buradan birkaç haber yapan adamlar Efendim kalkmış insanları Facebook sayfalarında kötülüyor Bence buna bir tedbir almak lazım. Bence buna açık bir kanun yasağı getirmek lazım

Geçmişte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında İşte gördüğünüz gibi bu FETÖ zihniyeti yazılar paylaşılmış, fotoğraflar paylaşılmış yani o dönemin yetkilileri niye işlem yapılmamış.

Niye onun hakkında bir şeyler olmamış. Bunun hakkında yaptığımız araştırmalara göre;

 Hiçbir vasfı olmayan bu şahıs durmadan Azerbaycan konsolosluğuna girip çıkıyor. Bu adam Azerbaycan’a bir kez olsun gitmeyen birisi. Yani geçmişte yurt dışından kovulmuş, belki pasaportu da yok ama bunun Azerbaycan konsolosluğunun son 1 yılda canı sıkılmış gibi durmadan girip çıkmasının veya telefon görüşmeleri yapmalarının nedeni nedir?

Koskoca bir Başkonsolos ile böylesi aciz bir insanın ortak ne paydaları olabilir?

Yani bu adamın durmadan Azerbaycan konsolosluğuna giriş çıkışı bizleri şüphelendirmekte. Türkiye’ye gelen dış diplomatların Iğdır’ın siyasetine ekonomisine ve buradaki insan ilişkilerinde müdahale ettiklerine dair şüphemiz var. Yani bu konuda çok endişeliyiz Çünkü bu yanlış bir şey. Yabancı ülke diplomatının Türkiye’nin işlerine karışması ne kadar doğru?

İşadamlarına, böyle tetikçi mantıklı zavallıların eliyle tehditle baskıyla uğraştıkları hakkında şüphelerimiz var.

Yani bu konuda çok endişeliyiz. Çünkü bu yanlış bir şeydir.  Yabancı bir ülke diplomatının Türkiye’de özellikle Iğdır’da yaşayan gazetecileri işadamlarını bu tür insanlarla tehditle baskıyla ve başka işleri yaptırmaları doğru mu?

Yarın bunları yapmaya müsait zavallılara ajanlık ta yaptırabilirler. Bu konunun Bence bir an evvel incelenmesi gerekir.  Çok vahim bir durumdur.

Elemanın yazılarına baktığımızda, bu arkadaşın eğitim durumunun buna müsait olmadığını, bu kadar İmla kurallarına ve bu kadar düzenli yazı yazabilecek bir kapasiteye sahip olmadığını bütün toplum biliyor.

Bence bunu yazdıran dışarıda azmettiren bize karşı yönlendiren başka birileri var.

Yani güvenlik güçlerinin bu arkadaşa bunu sormaları gerek.

Telefon görüşmelerine detaylı bakmak gerek. Bunu azmettiren kimler bizim şüphelerimiz var şüphelendiğimiz insanlar var

Bunu yaptıran biri Yarın başkaları için de aynı şantajı yapar. Facebook ve bu tür sayfalar da kendini gazeteciyim diye tanıtan Sözde zavallılar artık kalemlerden yazılarını kişisel husumetlerini, kişisel intikamlarını almak hesabına girmemeli. Devletimiz bunlar hakkında bir an önce işlem başlatmalı.

Dediğimiz gibi bu adam tetikçi olarak kullanıldığı şüphesindeyiz. İncelenilirse çok ilginç bağlantıların çıkacağına inanıyoruz ve bu konuda toplum bir temizlik istiyor. Zaten sayfamızdan da bu konuda Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyet başvurumuzu da yaptım.’’ diye belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER