Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

ASİMDER NE İSA’YA YARADI NE DE MUSA’YA!

Iğdır’da Azerbaycan Kars başkonsolosluğu, Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği,Iğdır Azerbaycan Evi Derneği,Türkiye Azerbaycan Derneği Iğdır şubesi tarafından ortaklaşa olarak hazırlanan bir programla Hocalı faciası, ığdır kültür merkezi salonunda 21 şubat saat 14.00’da anılacak. Elbette böylesi bir programa insanlar kayıtsız kalmamalı ama edindiğimiz bilgiler dernek yöneticilerinin ve konsolosluk temsilcilerinin tamamen yanlışlıklarla […]

ASİMDER NE İSA’YA YARADI NE DE MUSA’YA!
21 Şubat 2020 - 10:18 'de eklendi.

Iğdır’da Azerbaycan Kars başkonsolosluğu, Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği,Iğdır Azerbaycan Evi Derneği,Türkiye Azerbaycan Derneği Iğdır şubesi tarafından ortaklaşa olarak hazırlanan bir programla Hocalı faciası, ığdır kültür merkezi salonunda 21 şubat saat 14.00’da anılacak.

Elbette böylesi bir programa insanlar kayıtsız kalmamalı ama edindiğimiz bilgiler dernek yöneticilerinin ve konsolosluk temsilcilerinin tamamen yanlışlıklarla dolu bir program yapacaklarını öngörüyor.

Yanlış bulduğumuz konuları soruyoruz

1) Dernek yöneticileri ve konsolosluk temsilcisinin programı hazırlarken Iğdır valiliğinden yardım mahiyetinde, kültür merkezi salonunun dolu görünmesi için LİSELERDEN ÖĞRENCİ TALEBİNİN gerekçesi nedir?

2) Öğrencilerin ailelerinden izin alındı mı? Sınav dönemi 5 dk. bile vakit bulamayan hangi öğrenci gider veya aile izin verir?

3) Ailelerden izin alınmadıysa öğrencilerden birisin başına bir sorun geldiğinde sorumlusu kim olacak?

4) Bahsi geçen 3 dernek te kültür öngörülü dernekler iken, asıl konunun muhatabı, dünyada bu konuya savaş açan ASİMDER (Uluslararası ASILSIZ ERMENİ İDDİALARIYLA mücadele derneği) programa neden davet edilmedi?

5) ASİMDER başkanı ile Kars Başkonsolosunun mahkemelik olan kişisel kavgaları, hazırlanacak panelde taraf seçmeyi mi gerektirdi?

6) Panelin masrafları kimler tarafından karşılanacak ?

7) Üç tane sivil derneğin birleşerek konsolosluğu da dahil edip bir salonu dolduramama korkusu mu var?

Umarız haberimiz akabinde ÖĞRENCİLERE GEREK KALMADAN, salon dolar ve taşar.
Derneklerin hazırladığı programa da yardımcı olmak adına gazetemizde yayınlıyoruz.

Not: Aras gazetesi ailesi olarak Hocalı katliamını yapanları kınıyoruz. Ölenleri rahmetle anıyoruz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER