Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Asırlık Çınar Hizar Anneden Büyük Nasihat: “ÇOK ÇALIŞIN, AZ YİYİN!”

Iğdır İl Müftülüğü anneler gününde anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi.Iğdır Valiliği tarafından anneler günü dolayısıyla hazırlanan asırlık anneleri ziyaret programı kapsamında İl Müftüsü Mustafa TEKİN, 101 yaşındaki Hizar ERZURUM hanımanneyi ziyaret etti.Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün selamlarını Hizar anneye ve ev halkına ileten il Müftüsü Tekin, valilik tarafından hazırlanan hediyeleri, çocuk ve yetişkinler için müftülükçe hazırlanan kitap […]

Asırlık Çınar Hizar Anneden Büyük Nasihat: “ÇOK ÇALIŞIN, AZ YİYİN!”
12 Mayıs 2020 - 10:39 'de eklendi.

Iğdır İl Müftülüğü anneler gününde anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi.
Iğdır Valiliği tarafından anneler günü dolayısıyla hazırlanan asırlık anneleri ziyaret programı kapsamında İl Müftüsü Mustafa TEKİN, 101 yaşındaki Hizar ERZURUM hanımanneyi ziyaret etti.
Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün selamlarını Hizar anneye ve ev halkına ileten il Müftüsü Tekin, valilik tarafından hazırlanan hediyeleri, çocuk ve yetişkinler için müftülükçe hazırlanan kitap paketini takdim etti.
Müftü Tekin, Iğdır Pir Sultan Abdal Mahallesinde ikamet eden Hizar anne ile bir müddet sohbet etti.
Bütün dünyada ve ülkemizde kutlanan anneler günü vesilesiyle bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Tekin, “Hizar annenin şahsında bütün annelerimizin gününü tebrik ediyorum. Bizim için anne, sevgi, ilgi, rahmet ve şefkat kaynağıdır. Anne, yardır, vatandır. Annenin bakışı, sözleri, yüreği ve ayağının bastığı her yer cennettir” ifadelerini kullandı.

Asırlık çınar Hizar anne, “Bu ziyaretten dolayı çok mutlu oldum, valimizden ve müftümüzden Allah razı olsun, hiçbir ihtiyacım yok, rabbim devletimize zeval vermesin,” dedi.

Bu yaşına sağlıklı bir şekilde gelmenizin sırrı nedir? Sorusuna Hizar anne:
“Yaşamım boyunca çok çalıştım, az yedim. Siz de öyle yapın!” anlamlı sözleriyle cevap verdi.

Müftü Tekin, “bu ziyareti valiliğimizin programı kapsamında gerçekleştirdik; ancak Hizar anne, artık İl Müftülüğümüzün annesidir. Onu devamlı ziyaret edecek ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız” açıklamasında bulundu.
Bu anlamlı ziyarette, İl Müftü Yardımcısı Muzaffer Marangozoğlu’nun yanı sıra müftülük personeli Ali Öztürk, Şekip Evgi ve M. Emin Kaya, Müftü Tekin’e eşlik etti.
01.07.1919 doğumlu Hizar annenin, sekiz (8) evladı ve şimdilik 56 torunu bulunmaktadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER