Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Azerbaycan Asıllı şair Zeyneb Nahcıvanlı:”Topraklarımızı Almamız Hakkımızdır”

Azerbaycan Asıllı şair Zeyneb Nahcıvanlı, son zamanlarda yaşanan Azerbaycan ve Ermenistan savaşı üzerine bir değerlendirmede bulundu. Şair Nahcıvanlı “topraklarımızı almamız hakkımızdır” diyerek şunları ifade etti: Azerbaycan halkı her zaman barışı seven , barışcıl halktır.tüm tarihlerden bakarsanız göreceksiniz ki Azerbaycan halkının hiç bir zaman hiç kimsenin bir karış toprağında gözü olmayıp. Çok misafir sever halk olduğu […]

Azerbaycan Asıllı şair Zeyneb Nahcıvanlı:”Topraklarımızı Almamız Hakkımızdır”
13 Ekim 2020 - 9:18 'de eklendi.

Azerbaycan Asıllı şair Zeyneb Nahcıvanlı, son zamanlarda yaşanan Azerbaycan ve Ermenistan savaşı üzerine bir değerlendirmede bulundu. Şair Nahcıvanlı “topraklarımızı almamız hakkımızdır” diyerek şunları ifade etti:

Azerbaycan halkı her zaman barışı seven , barışcıl halktır.tüm tarihlerden bakarsanız göreceksiniz ki Azerbaycan halkının hiç bir zaman hiç kimsenin bir karış toprağında gözü olmayıp. Çok misafir sever halk olduğu için hal hazırda toprağında çeşitli milletler yaşıyor ve her milletin de kültürüne saygılı davranıyor. . Ama bir millet var ki ermeni milleti. Dünya onların nasıl bir millet olduğunu iyi biliyor . Ermeniler Azerbaycanın İrevan Şeherinde meskunlaşmağa başladıltan sonra yavaş yavaş civar şehirleri de ermenileştirdiler bizim Zengezur, Göyce mahalı ve başka civar şehirleri. Kendilerine ermeni devleti kurdular. Bizim İrevan şeherimizin ismini değişerek Erevan koydular ve başkentleri yaptılar. Diller illetimizin isimlerini de değişerek Stapanakert, Meğri ve başka isimlerle değiştirdiler. 
Daha sonra 1987 ci ilden başlayan  Sovetlerin dağılmasıyla Ermeniler yine Azerbaycan topraklarına saldırdılar. Hiç unutulmuyacak Karabağımızı işğal ettiler ve  nasıl bir vahşet yaptıklarını bütün dünya biliyor XOCALI ve civar il ve ilçelerde köylerde  akıllara sığmayacak akılların alamayacğı maksimum işgencelerle çoluk çocuk  hamile yaşlı demeden vahşicesine katlettiler.  Daha sonra Ateşkes imzalansa da ermeniler hiç bir zaman ateşkese riyaet etmemiştir  her seferdinde silahsız halkımlza yönelerek maksimum silah kullanmış suçsuz halkı katletmiştir. 
2020 eylül ayının sabahı saat 06-00  gibi ermeniler  halkı ateşe tutmuş roket atmışdır sonucunda  çoluk çocuk  ve aileler ölmüşdür. Milli ordumuzun Eks hucumu başlamıştır 30 yıla yakındır Qarabağımız ermeni işğali altında kalan bir millet olarak geri almağımıza hakkımız vardır. 27 eylülden  başlayan savaş 13 gün sürmüş daha sonra insani ateşkese gidilmiştir. Ama Azerbaycan kanunlara saygılı davrandığı halde ermeniler ateşkesi umursamadan Azerbaycanın Bir kaç bolgesine Ve 2 ci büyük ili Gence ye  masum halkımıza Roket saldırıları düzenlemiştir  
Hal hazırda 40 dan çok ölumuz 200 den çok yaralılarımız var. Ermeni bu savaşı kaybedeceğini anlayıp  kiliselerini bombalamış çamuru da Azerbaycana atmışlar Ermeniler  her zaman yalancıdırlar. 
Azerbaycan ordusu asla ve asla sivillere ateş açmamış ve asla açmaz da çünki bizim insanlarımız vicdansız katil  değiller. 
Peki dünya  ermeni  vahşetini neden görmezden geliyor neden susuyorlar??

Zeyneb Nahçıvanlı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER