Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

BABALAR VE ÇOCUKLARI NAMAZDA BULUŞUYOR

Cihannüma derneği tarafından 81 ilde gerçekleştirilecek olan (Babalar ve Çocuklar) Sabah namazında buluşuyor etkinliğinde babalar ve çocukları sabah namazında bir araya gelecek.Cihannüma Derneği tarafından düzenlenen ve Iğdır İl Müftüsü Mustafa TEKİN’in katılımıyla 8 Eylül Pazar günü Iğdır ULU Camiinde Babalar ve Çocuklar sabah namazında buluşacak. Program hakkında Cihannüma Iğdır İl Başkanı Nevzat AYCİL; ‘Yaşadığımız çağ […]

BABALAR VE ÇOCUKLARI NAMAZDA BULUŞUYOR
04 Eylül 2019 - 17:14 'de eklendi.

Cihannüma derneği tarafından 81 ilde gerçekleştirilecek olan (Babalar ve Çocuklar) Sabah namazında buluşuyor etkinliğinde babalar ve çocukları sabah namazında bir araya gelecek.Cihannüma Derneği tarafından düzenlenen ve Iğdır İl Müftüsü Mustafa TEKİN’in katılımıyla 8 Eylül Pazar günü Iğdır ULU Camiinde Babalar ve Çocuklar sabah namazında buluşacak.
Program hakkında Cihannüma Iğdır İl Başkanı Nevzat AYCİL; ‘Yaşadığımız çağ bizleri merhametin, dayanışmanın, yardımlaşmanın, kucaklaşmanın, ihlas ve samimiyetin uzağına atıyor. Her gün biraz daha yaklaşmamız gerekenden uzaklaşıyoruz. Bu dünya bizim dünyamız değil. Kapitalizmin mabetleri insanımızı hapsediyor, yutuyor, kendinden başkası haline getiriyor.
Duyuşlarımız, sezişlerimiz, heyecanlarımız, umutlarımız değerlerimizden, bizden, tarihimizden, kültürümüzden, inancımızdan beslenmiyor. İnsan olmanın sorumluluğunu adeta üzerimizden atmışız. Sorumluluk bir dağın üzerindeki orman gibidir. Ormanı ortadan kaldırdığınızda nasıl ki o dağ çorak olur, nasıl ki o dağ yaşanmaz olur, nasıl ki o dağ bakılmaz olur öyle de insan sorumluluk duygusunu yitirdiğinde çölleşir, canavarlaşır. Bir olmak, beraber olmak, kucaklaşmak maksadıyla Cihannüma derneğimiz tarafından 81 ilde aynı gün ve zamanın en kıymetli anında yani sabah namazında bir araya geliyoruz.Çoraklaşmamak için, hayatın merkezi camilerimizde buluşuyoruz. Bu buluşma bir kuşaklar buluşmasıdır. Torun, baba ve dede buluşmasıdır.
Kuşakların tevhidin, sevginin merkezinde buluşmasıdır. Kitle iletişim araçlarının yaygınlaştığı, sosyal medya kullanımının çığ gibi büyüdüğü, gençliğin asosyalleştiği, aile içi iletişimin kaybolduğu, kuşak çatışmasının yaşandığı günümüzde geleceğe umutla bakabilmemiz açısından üzerimize düşen sorumluluğu bir nebze yerine getirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak niyetiyle 8 Eylül Pazar günü sabah namazında 81 vilayetimizin merkezi camilerinde BABALAR VE ÇOCUKLAR BULUŞMASI yapmayı planlamaktayız.
Bu programla kuşaklar arası bağı kuvvetlendirmeyi, aile içi ve sosyal iletişimi artırmayı, camiyi hayatın merkezi haline getirmeyi, büyükleri örnek almayı, küçüklere örnek olmayı, sabahın bereketini ve daha nice güzellikleri paylaşmayı düşünüyoruz. Programa üyelerimiz, gönüldaşlarımız ve mensuplarımızın katılımlarının yanı sıra onların davetiyle, akrabalarımız, komşularımız babaları ve çocuklarıyla katılacaklardır. Sizleri de sevdiklerinizle beraber aramızda görmekten mutluluk duyarız. 8 Eylül Pazar günü sabah namazında ULU Cami’de huzura bekliyoruz. Program Simit ve Meyve suyu ikramımızla sonlanacaktır.”dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER