Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Bakü’nün Kurtuluşunun 101.Yıldönümü

Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlama programına katıldı. Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Ünlü ile birlikte Türkiye’nin Azerbaycan Eski Büyükelçisi Hulusi Kılıç, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, Iğdır Azerbaycan Dil, Tarih, ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği Başkanı Ziya Zakir Acar, Ak Parti İl Başkanı […]

Bakü’nün Kurtuluşunun 101.Yıldönümü
18 Eylül 2019 - 17:56 'de eklendi.

Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlama programına katıldı.
Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Ünlü ile birlikte Türkiye’nin Azerbaycan Eski Büyükelçisi Hulusi Kılıç, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, Iğdır Azerbaycan Dil, Tarih, ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği Başkanı Ziya Zakir Acar, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, Melekli Belde Belediye Başkanı Eray Coşar, Azerbaycan’dan gelen akademisyenler, Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanları, İş Adamları, Kurum Amirleri, Basın Mensupları, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.Saygı Duruşu ve mütakiben İstiklal Marşımız ile Azerbaycan Milli Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Aziz Şehitlerimizin ruhu için Kur’an-ı Kerim Tilaveti, konuşmaların yapılması, Azerbaycan’dan gelen akademisyenler tarafından konferans verilmesi ile devam etti.
Programda konuşan Vali Sn. Enver Ünlü yaptığı konuşmada; “Değerli misafirler, biz Türk’ler, bütün tarihimiz boyunca Hürriyet ve İstiklale timsal olmuş bir Millet’iz. Türkiye ve Azerbaycan geçmişi bir, kültürü bir, dili ve dini bir, iki kardeş ülkedir.Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz, gururu bizim gururumuzdur. Derdi, sıkıntısı, problemi de bizim problemimizdir. Biz bugün burada sadece Kafkas İslam Ordusu ve Azerbaycan’lı kardeşlerimizin destansı mücadelesiyle Bakü’nün zulümden kurtuluşunun 101. yıl dönümü’nü kutlamıyoruz. Bizler aynı zamanda Şehitlerimizin bizlere emaneti olan “İki Devlet, Bir Millet” diyerek sembolleştirdiğimiz kardeşliğimizi de pekiştiriyoruz. Bu kutlamalar gelecek nesillere bırakabileceğimiz en büyük armağandır.
Bu büyük Zaferi bizlere armağan eden Azerbaycan Halk Cumhuriyeti’nin ve Bağımsız Azerbaycan Ordusu’nun tüm kurucularını, Kafkas İslam Ordusu’nun Azerbaycan’a gönderilmesini sağlayan Enver Paşa’yı, bu Muzaffer Ordu’nun Komutanı Nuri Paşa’yı, Kafkas İslam Ordusu’nun bütün komutanlarını, her bir askerini ve özellikle de bu topraklar uğruna hayatlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum, hayatta olan Gazilerimize de sağlık ve sıhhat diliyorum.
Hepinizi saygıyla selamlıyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.Program, hediye takdimi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER