Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Bebek Ürünlerinde Kalite Standartları

Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ile Bebek Araç Gereçleri Üretici, İthalatçı ve Perakendecileri Derneği (BAGİDER),bebek ürünlerinde standart dışı ürünlerle mücadele etmek üzere “Standartlar Bebeğinizi ve Sizi Korur” adıyla farkındalık projesini hayata geçirdi. Bebek ürünlerinde kalite standartlarının kontrol edilmesini sağlamak ve önemini vurgulamak üzere hazırlanan kamu spotu, Ticaret Bakanlığı ve BAGİDER iş […]

Bebek Ürünlerinde Kalite Standartları
15 Mayıs 2019 - 12:28 'de eklendi.

Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ile Bebek Araç Gereçleri Üretici, İthalatçı ve Perakendecileri Derneği (BAGİDER),bebek ürünlerinde standart dışı ürünlerle mücadele etmek üzere “Standartlar Bebeğinizi ve Sizi Korur” adıyla farkındalık projesini hayata geçirdi.
Bebek ürünlerinde kalite standartlarının kontrol edilmesini sağlamak ve önemini vurgulamak üzere hazırlanan kamu spotu, Ticaret Bakanlığı ve BAGİDER iş birliğiyle tüm kamuoyuyla paylaşıldı.
Projenin tanıtım toplantısında konuşan Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet Erdal,”Bakanlığımız, çocuklarımızın sağlık ve güvenliklerinin korunması amacıyla özellikle çocuk ve bebek ürünleri sektöründe ciddi denetimler gerçekleştirmektedir.
Hepimizin bildiği üzere bakanlığımız bu ürün grubunun denetimlerinden sorumludur. Bakanlık olarak tüketiciler tarafından kullanılan ürünlerin taşıması muhtemel risklerini bertaraf etmek birincil önceliğimizdir.Diğer bir önceliğimiz ise standartlara uygun üretim yapan firmaların korunması ve dolayısıyla haksız rekabetin önlenmesidir. “
BAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Karaaslan da,“Bakanlıkla birlikte yürüttüğümüz bu projede hedefimiz, tüketicilere ürün etiketlerinde standart numaralarını kontrol etme alışkanlığı kazandırmaktır.
Standartlara uymayan ürünler, bebeklerin sağlığı için ciddi tehlikeler taşıyor. Örneğin Avrupa Ürün Güvenliği Kurumu (VWA) deneyimlerine göre muhtemel en büyük 5 tehlike arasında; boğulma, toksik ya da kanserojen maddelerden zehirlenme, mıknatıs veya küçük parçaların yutulması, strangülasyon ve işitme kaybını gösteriyor. Bu sebeple tüm tüketicileri bebeklerinin sağlığı için standartlara uygun ürünleri almaya ve çıktığımız yolculuğumuzda ‘bebeklerimiz için güvenlik’ diyor, herkesi bu sorumluluk hareketine davet ediyoruz.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER