Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

ÇİFTÇİLERE 108 TON TOHUMLUK BUĞDAY DESTEĞİ

İl Müdürlüğünce hazırlanan ve hayata geçirilen projeler kapsamında çiftçilere yapılan tohum destekleri ile bu tohumların dağıtımı aralıksız devam etmektedir. Dağıtımı yapılan yem bitkileri tohumlarının ardından çiftçilere %50 hibe destekli buğday tohumu dağıtımı yapılmaktadır.          %50’si çiftçi tarafından ve %50’si de Iğdır İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından karşılanan tohumluk buğdaylar, İl Müdürlüğü […]

ÇİFTÇİLERE 108 TON TOHUMLUK BUĞDAY DESTEĞİ
10 Ekim 2020 - 12:43 'de eklendi.

İl Müdürlüğünce hazırlanan ve hayata geçirilen projeler kapsamında çiftçilere yapılan tohum destekleri ile bu tohumların dağıtımı aralıksız devam etmektedir. Dağıtımı yapılan yem bitkileri tohumlarının ardından çiftçilere %50 hibe destekli buğday tohumu dağıtımı yapılmaktadır.

         %50’si çiftçi tarafından ve %50’si de Iğdır İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından karşılanan tohumluk buğdaylar, İl Müdürlüğü merkez yerleşkesinde İl Müdürü Özkan YOLCU, AK Parti İl Başkanı Ali Kemal AYAZ ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Nuri TURAN’ın da katılımları ile program çerçevesinde talepte bulunan çiftçilere teslim edildi.

          “Proje kapsamında yapılan tohum dağıtımında İlimiz genelinde 108 ton tohumluk buğdayın 503 çiftçimize dağıtımını yapmaktayız” diyen İl Müdürü Özkan YOLCU; Projenin gerçekleşmesinde çiftçiye destek veren İl Başkanına ve İl Özel İdaresine teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER