Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

‘Çocuk İçin Çal’ Klibine Büyük İlgi

Ağrı’nın Hamur İlçesi Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerinin müzik öğretmenleri öncülüğünde Anadolu’da Bozkırın Tezenesi olarak bilinen Halk Ozanı Neşet Ertaş’ın “Nerede bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur. Çünkü kötü insanların türküleri yoktur” sözlerinden yola çıkarak çektikleri ‘Çocuk İçin Çal’ klibi büyük ilgi gördü. Hamur Yatılı Bölge Ortaokulu Müzik Öğretmeni M. Akif Ağcadağ öncülüğünde Hamur Kaymakamı […]

‘Çocuk İçin Çal’ Klibine Büyük İlgi
05 Ekim 2019 - 16:44 'de eklendi.

Ağrı’nın Hamur İlçesi Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerinin müzik öğretmenleri öncülüğünde Anadolu’da Bozkırın Tezenesi olarak bilinen Halk Ozanı Neşet Ertaş’ın “Nerede bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur. Çünkü kötü insanların türküleri yoktur” sözlerinden yola çıkarak çektikleri ‘Çocuk İçin Çal’ klibi büyük ilgi gördü.
Hamur Yatılı Bölge Ortaokulu Müzik Öğretmeni M. Akif Ağcadağ öncülüğünde Hamur Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakaoç ve okul idarecilerinin destekleri ile Ağrı Hamur Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerinin çektiği klipte “Gönül Dağı ve Ağrı Dağından Uçtum” türküleri seslendiriliyor.
Ayrıca öğrenciler, Hamur ilçe merkezi ve köylerinin çekim mekânları olarak kullanıldığı klipte, bölgedeki bütün zorluklara ve yaşadıkları imkânsızlıklara dikkat çekiyor. Yaklaşık 7 dakika süren klip, bölgenin sahip olduğu doğal güzelliklerinden sunduğu görsellerle de ilçenin tanıtımına katkı sunuyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER