Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açıldı

Ülkemizin en büyük kütüphanesi olma özelliği taşıyan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi açıldı. Millet Kütüphanesi’nin açılışına Iğdır Üniversitesini temsilen Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İbrahim Kabalak katılım gösterdi. 5 Bin Kişiye Hizmet Verecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Selçuklu, Osmanlı ve çağdaş mimariden esintiler taşıyan 7 gün 24 saat hizmet verecek Cumhurbaşkanlığı Milet Kütüphanesi’nin resmi açılışı gerçekleşti. […]

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açıldı
22 Şubat 2020 - 13:03 'de eklendi.

Ülkemizin en büyük kütüphanesi olma özelliği taşıyan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi açıldı. Millet Kütüphanesi’nin açılışına Iğdır Üniversitesini temsilen Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İbrahim Kabalak katılım gösterdi.

5 Bin Kişiye Hizmet Verecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Selçuklu, Osmanlı ve çağdaş mimariden esintiler taşıyan 7 gün 24 saat hizmet verecek Cumhurbaşkanlığı Milet Kütüphanesi’nin resmi açılışı gerçekleşti. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen açılışa üniversitemizi temsilen ise, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İbrahim Kabalak katılım gösterdi. Ülkemizin en büyük kütüphanesi olma özelliği gösteren Millet Kütüphanesinde; 4 milyon basılı, 120 milyonun üzerinde elektronik yayın ile 550 bin e-kitap ve nadir eser bulunuyor. 4 yıl süren bir çalışma sonrasında tamamlanan kütüphanede ayrıca 5 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitesi mevcut.

Rektör Alma; ‘Kütüphane Konusunda Hassas Davranıyoruz’

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Millet Kütüphanesinin hizmete girmesiyle alakalı bir açıklamada bulundu. Rektör Alma, Osmanlı ve çağdaş mimariden esintiler taşıyan kütüphanenin açılışının, tüm milletimize hayırlı olması yönünde temennilerde bulundu. Rektör Alma konuşmasının devamında ise şunları ifade etti. “‘Tarih boyunca nerede bir medeniyet kurma, ihya etme gayreti varsa orada bir kütüphane mevcuttur’ sözleri kütüphanelerin önemini bir kere daha ortaya koyuyor. Ülkemizin en büyük kütüphanesi olan bu yapının hizmete kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Iğdır Üniversitesi olarak bizlerde kütüphane konusunda her zaman hassas davranıyoruz. Kasım 2019’da 1000 metre kare alanda ve 250 kişilik kapasiteye sahip Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesini açtık. Ayrıca Karaağaç Kampüsümüzde 100 kişilik bir kütüphanemiz daha bulunuyor. Bu kütüphanelerle öğrenci ve akademisyenlerimize rahat bir mekânda eğitim imkânı sunmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER