Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

DAĞLIK KARABAĞ’DA ATEŞKES

Ermenistan ile Azerbaycan dışişleri bakanlarının Moskova’daki görüşmesi sonrası Dağlık Karabağ’da ateşkes ilan edildiği açıklandı. Açıklama, görüşmelere aracılık eden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan geldi.Azerbaycan ile Ermenistan’ın anlaşmaya vardığı ateşkes, Cumartesi günü saat 12.00’den itibaren geçerli olacak.Lavrov, ‘esirlerin ve cenazelerinin takas edilmesi için ateşkes ilan edildiğini’ ve Azerbaycan ile Ermenistan’ın görüşmelere başlayacağını söyledi.Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun […]

DAĞLIK KARABAĞ’DA ATEŞKES
10 Ekim 2020 - 11:56 'de eklendi.

Ermenistan ile Azerbaycan dışişleri bakanlarının Moskova’daki görüşmesi sonrası Dağlık Karabağ’da ateşkes ilan edildiği açıklandı. Açıklama, görüşmelere aracılık eden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan geldi.
Azerbaycan ile Ermenistan’ın anlaşmaya vardığı ateşkes, Cumartesi günü saat 12.00’den itibaren geçerli olacak.
Lavrov, ‘esirlerin ve cenazelerinin takas edilmesi için ateşkes ilan edildiğini’ ve Azerbaycan ile Ermenistan’ın görüşmelere başlayacağını söyledi.
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan’ın Moskova’daki görüşmesi yaklaşık 10 saat sürdü.
Moskova’da gerçekleştirilen görüşme sonrası Lavrov ‘ateşkes’ açıklamasını yerel saatle sabah 03.00’da yaptı.
Lavrov, iki ülkenin çözüm için görüşmelere başlayacağını duyurdu.
Dağlık Karabağ’da 27 Eylül’de başlayan çatışmalarda 300’den fazla kişi hayatını kaybetti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER