Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Dahiler Büyük Finalde

Akademik potansiyeli yüksek ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yapılan bilgi yarışması nitelikli Dünya Bilginler Kupası (The World Scholar’s Cup-WSC) heyecanı sürüyor.World Scholar’s Cup Bilgi ve Yetenek Yarışması’nın Türkiye ayağı Bursa’da gerçekleşti. Bulgaristan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden toplamda 15 okulun yer aldığı turnuvaya yaklaşık 250 ilköğretim ve lise öğrencisi katıldı.HOLLANDA’DAN SONRA YALE ÜNİVERSİTESİ Dünyadaki en iyi […]

Dahiler Büyük Finalde
25 Nisan 2019 - 16:29 'de eklendi.

Akademik potansiyeli yüksek ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yapılan bilgi yarışması nitelikli Dünya Bilginler Kupası (The World Scholar’s Cup-WSC) heyecanı sürüyor.World Scholar’s Cup Bilgi ve Yetenek Yarışması’nın Türkiye ayağı Bursa’da gerçekleşti. Bulgaristan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden toplamda 15 okulun yer aldığı turnuvaya yaklaşık 250 ilköğretim ve lise öğrencisi katıldı.HOLLANDA’DAN SONRA YALE ÜNİVERSİTESİ
Dünyadaki en iyi 10 eğitim sistemine sahip okul arasında yer alan Canada Okulları yarışmaya damga vurdu. Münazara, Edebi Yazın ve Bilimsel Makale alanlarında derece elde eden dokuz öğrenci, 21 – 26 Haziran 2019 tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek The Hague Global Round’a katılmaya hak kazandı.
Murathan Güler, Soumia Labbaci, Dilhan Kekelli, Özüm Turhan, Uzay Uygar Kara, Yara Omar Bawazir, Ariel Kabakaya, Nefise Akçakır, Muhammad Ahmad isimli öğrenciler, Yale Üniversitesi’ndeki büyük finalde Türkiye’yi temsil etmeye hazırlanıyor.
Yale Üniversitesi turnuvaya ev sahipliği yapan en büyük okul ve son adım olarak görülüyor. Yarışmalarda puan toplayan okullar en son bu üniversitede yarışma hakkı kazanıyor. Hollanda, Bursa’daki yarışmadan sonra gelen en büyük roundlardan biri ve Yale’ye gitmek için önemli puan toplama alanlarından biri sayılıyor.
52 OKUL VE 950 ÖĞRENCİYİ GERİDE BIRAKTILAR
Bu arada, geçtiğimiz günlerde Koç Üniversitesi’nde düzenlenen World Scholar’s Cup İstanbul Round, Canada Okulları ortaokul öğrencilerinin başarılarına tanıklık etti. İstanbul’un ünlü ortaokul ve liselerinin katıldığı yarışmada farklı gruplar halinde yarışarak, 52 okul ve 950 öğrenciyi geride bıraktılar. 3 bin 30 takımın yarıştığı World Scholar’s Cup İstanbul Round’da Canada Okulları’ndan 2 takım ilk 20’de yer aldı. Öğrencilerden Yara Bawazir en iyi yarışmacılar arasında ilk 7’de, Peter Park ise 13. sırada yer aldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER