Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

DESTEKLER AMACINA ULAŞIYOR

Bakanlık tarafından yürürlüğe konulan ve Ülkemizde hayvancılığın gelişmesinde büyük rol oynayan Genç Çiftçi Projelerinden faydalanarak hayvan sahibi olan İlimiz çiftçileri Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU tarafından sık sık ziyaret edilerek mevcut durumları gözlemlenmektedir. Bu kapsamda Genç Çiftçi Projesinden faydalanarak büyükbaş hayvan işletmesi kuran Tarkan Çakmak’ın Sarıçoban Köyündeki işletmesi ziyaret edildi. 2018 yılında […]

DESTEKLER AMACINA ULAŞIYOR
17 Ağustos 2019 - 16:56 'de eklendi.

Bakanlık tarafından yürürlüğe konulan ve Ülkemizde hayvancılığın gelişmesinde büyük rol oynayan Genç Çiftçi Projelerinden faydalanarak hayvan sahibi olan İlimiz çiftçileri Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU tarafından sık sık ziyaret edilerek mevcut durumları gözlemlenmektedir.
Bu kapsamda Genç Çiftçi Projesinden faydalanarak büyükbaş hayvan işletmesi kuran Tarkan Çakmak’ın Sarıçoban Köyündeki işletmesi ziyaret edildi. 2018 yılında desteklemelerden faydalanarak almış olduğu 5 adet büyükbaş hayvan sayısını 10’a çıkaran Tarkan Çakmak; Devletimizin desteği ile hayvan sahibi olduk, bu hayvanları çoğaltarak büyük bir hayvan işletmesi olmak için gayret göstermekteyiz diyerek teşekkürlerini dile getirdi.
İl Müdürü Özkan YOLCU’da; “Her daim çalışan, üreten çiftçilerimizin yanında olmaya gayret göstermekteyiz. Elindekinin kıymetini bilerek ileriye dönük yatırımlar yapmak işletmelerin ayakta kalabilmesi için çok önemlidir. Bakanlığımız tarafından verilen desteklerden faydalanarak işletme sahibi olan vatandaşlarımız da elde ettikleri fırsatı iyi değerlendirmelidirler” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER