Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Doç. Dr. Melekşen Akın Avrupa Birliği Eğitiminde Ülkemizi Temsil Etti

Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Melekşen Akın, “Genetiği Değiştirilmiş Bitkilerde Uygulanan Mevzuatlar” konulu Avrupa Birliği Eğitiminde ülkemizi Temsil etti. Avrupa Birliği Cost Projesinin desteklemiş olduğu “Genetiği Değiştirilmiş Bitkiler ve Bu Bitkilerden Elde Edilen Ürünlerle İlgili Mevzuatlar” konulu eğitim Brüksel’de gerçekleştirildi. Eğitim görmek üzere Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinden toplam […]

Doç. Dr. Melekşen Akın Avrupa Birliği Eğitiminde Ülkemizi Temsil Etti
27 Şubat 2020 - 13:05 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Melekşen Akın, “Genetiği Değiştirilmiş Bitkilerde Uygulanan Mevzuatlar” konulu Avrupa Birliği Eğitiminde ülkemizi Temsil etti.

Avrupa Birliği Cost Projesinin desteklemiş olduğu “Genetiği Değiştirilmiş Bitkiler ve Bu Bitkilerden Elde Edilen Ürünlerle İlgili Mevzuatlar” konulu eğitim Brüksel’de gerçekleştirildi. Eğitim görmek üzere Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinden toplam 24 bilim insanı seçildi. Üç gün süren eğitim boyunca genetiği değiştirilmiş bitkiler ve bu bitkilerden elde edilen ürünlerde yaşanan yenilikler, alınan önlemler ve mevzuat çerçevesi gibi konuların tarihsel gelişimi incelendi. Siyaset, risk değerlendirme, tespit araçları, endüstri ve tüketici tercihlerinde karşılaşılan zorluklar ve çözüm yolları tartışıldı. Eğitim, başta Wageningen Üniversitesinden olmak üzere bu konuda yetkin Avrupa’nın önde gelen diğer üniversitelerinden gelen bilim insanları ve siyaset bilimciler tarafından verildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER