Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Dr. Öğr. Üyesi Bayraktutan İzmir Depremiyle İlgili TGRT Haber’e Konuştu

Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Salih Bayraktutan, TGRT Haber’in İzmir depremiyle ilgili yayınına katılarak bilgiler verdi. 30 Ekim 2020 akşamı gerçekleşen yayında Dr. Bayraktutan, İzmir depremiyle ilgili şöyle konuştu; “İzmir depremi merkez üssü, denizde Sisam Adası  yakınlarında bağımsız depremdir. İzmir ve Aydın’a yaklaşık eşit uzaklıktadır. Büyüklüğü (Magnitud),  M=6.6 Mercalli Öçeği. Şiddeti (intensity), I […]

Dr. Öğr. Üyesi Bayraktutan İzmir Depremiyle İlgili TGRT Haber’e Konuştu
02 Kasım 2020 - 11:58 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Salih Bayraktutan, TGRT Haber’in İzmir depremiyle ilgili yayınına katılarak bilgiler verdi.

30 Ekim 2020 akşamı gerçekleşen yayında Dr. Bayraktutan, İzmir depremiyle ilgili şöyle konuştu; “İzmir depremi merkez üssü, denizde Sisam Adası  yakınlarında bağımsız depremdir. İzmir ve Aydın’a yaklaşık eşit uzaklıktadır. Büyüklüğü (Magnitud),  M=6.6 Mercalli Öçeği. Şiddeti (intensity), I =  8 ve 12 arasında değişmiştir. İzmir Bayraklı bazı alanlarında 12, Bornova’da 10, Seferhisar’da 8  şiddetinde hasar yapmıştır. Çanakkale, Balıkesir’e, Uşak’a ve Muğla’ya etkisi olamaz. Etki alanı yarıçapı en fazla 100 km’dir. Artçı şoklar  1,5 yıl  devam edecektir. Tsunami olarak; depremle birlikte yüksekliği  70 cm’ye varan deniz suyu yükselmesi olmuştur. İstanbul’a herhangi bir etkisi olamaz. Zaten İstanbul’da yıkıcı bir deprem beklentisi yoktur. Medyada yapılan beklenen büyük İstanbul depremi bir rant operasyonundan başka bir şey değildir.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER