Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Dr. Öğr. Üyesi Emin Taner Elmas TRT Erzurum Radyosunun Konuğu Oldu

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O. Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Otomotiv Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emin Taner Elmas, TRT Erzurum Radyosu Doğu’nun Sesi programının canlı yayın konuğu oldu.  Dr. Öğr. Üyesi Emin Taner Elmas, radyo yayınında Iğdır’da bulunan Tuz Mağaralarının mevcut kullanım amaçlarının yanı sıra “Enerji  Depolama Sistemi” olarak da değerlendirilebilmesine olanak sağlayan proje […]

Dr. Öğr. Üyesi Emin Taner Elmas TRT Erzurum Radyosunun Konuğu Oldu
20 Ekim 2020 - 14:11 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O. Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Otomotiv Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emin Taner Elmas, TRT Erzurum Radyosu Doğu’nun Sesi programının canlı yayın konuğu oldu. 

Dr. Öğr. Üyesi Emin Taner Elmas, radyo yayınında Iğdır’da bulunan Tuz Mağaralarının mevcut kullanım amaçlarının yanı sıra “Enerji  Depolama Sistemi” olarak da değerlendirilebilmesine olanak sağlayan proje hakkında bilimsel ve teknik içerikli bilgiler verdi.  Dr. Öğr. Üyesi Elmas, “Iğdır ilinde mevcut olan tuz mağaraları, turizm amaçlı kullanımının yanında sağlık amaçlı olarak da geniş ölçüde faydalar sağlamakta. Bu tuz mağaraları, turizm ve sağlık amaçlı kullanımının yanı sıra endüstriyel amaçlı ‘Enerji Depolama Sistemi’ olarak da hizmet verebilecek. Buralarda ‘Sıkıştırılmış Hava ile Enerji Depolama Sistemleri (CAES – Compressed Air Energy Storage Systems)’ ile birlikte çalışan  doğal gaz yakıtlı elektrik enerjisi üretim tesisi  kurulabilecek. Projenin, Iğdır ve Doğu Anadolu Bölgesi için endüstriyel ve ekonomik yönlerden önemini büyük. Ayrıca ülkemizin yerli ve milli enerji hedeflerine de büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Canlı yayın sonunda, Dr. Öğr. Üyesi Emin Taner Elmas projeye olan katkılarından dolayı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Teknik Bilimler M.Y.O. Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Öcal’a teşekkürlerini iletti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER