Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Dünyaca Ünlü Firma Iğdır Üniversitesine Eğitim Materyali Bağışladı

Ev eşyaları, tüketim malları, otomotiv parçaları ve sanayi teknolojilerinde üretim yapıp, dünya çapında satışını gerçekleştiren BOSCH firması, Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokuluna eğitim materyali bağışladı. Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O. Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölüm Başkanı ve Otomotiv Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emin Taner Elmas’ın  “Buji Ateşlemeli Motorların Yakıt ve […]

Dünyaca Ünlü Firma Iğdır Üniversitesine Eğitim Materyali Bağışladı
02 Mart 2020 - 12:31 'de eklendi.

Ev eşyaları, tüketim malları, otomotiv parçaları ve sanayi teknolojilerinde üretim yapıp, dünya çapında satışını gerçekleştiren BOSCH firması, Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokuluna eğitim materyali bağışladı.

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O. Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölüm Başkanı ve Otomotiv Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emin Taner Elmas’ın  “Buji Ateşlemeli Motorların Yakıt ve Ateşleme Sistemleri” dersi için BOSCH Otomotiv Bölümü mühendis ve yöneticileri ile gerçekleştirdiği görüşmeler neticesinde, ateşleme ve yakıt sistemleri içeren BOSCH markalı otomotiv parçaları eğitim materyali olarak Iğdır Üniversitesine bağışlandı.

Rektör Alma’dan BOSCH yetkililerine teşekkür

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma; yapılan bağışla ilgili BOSCH yetkililerine teşekkür ederken, BOSCH ile Iğdır Üniversitesi arasında başlayan iş birliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti ve iki kurum arasındaki ilişkilerin artarak gelişmesini temenni ettiklerini vurguladı.

Otomotiv Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emin Taner Elmas ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “BOSCH tarafından gönderilen otomotiv parçaları ile materyallerin,  Iğdır Üniversitesi Otomotiv Bölümü öğrencilerinin uygulamalı eğitimlerine büyük katkı sağlayacağını” ifade etti. Eğitime olan katkı ve destekleri için şirket yetkililerine teşekkür eden Dr. Elmas, ayrıca BOSCH ve Iğdır Üniversitesi arasında tesis edilen iş birliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Zengin içerikli eğitim materyali

BOSCH firması tarafından Iğdır Üniversitesine bağışlanan eğitim materyalleri arasında; ateşleme bobinleri, bujiler, elektronik gaz kelebeği, yakıt pompaları, enjektörler, çeşitli sensörler, yakıt raili, filtre, alternatör, ateşleme kabloları, ateşleme modülü, konnektörler, yakıt ve ateşleme sistemlerine ait muhtelif parçalar ile kitap, sunum, CD vb. ile teknik ürünleri açıklayıcı pano ve resimler bulunuyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER