Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

EDS ve Ebook Academic Collection Kütüphane Bünyesinde Ücretsiz Erişime Açıldı

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızın girişimiyle EDS ve ebook Academic Collection yılsonuna kadar ücretsiz erişime açıldı. eBook Academic Collection Kullanıcı sınırı bulundurmadan 195.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır. EBSCO eBook Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik, araştırmacıların […]

EDS ve Ebook Academic Collection Kütüphane Bünyesinde Ücretsiz Erişime Açıldı
10 Temmuz 2020 - 9:40 'de eklendi.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızın girişimiyle EDS ve ebook Academic Collection yılsonuna kadar ücretsiz erişime açıldı.

eBook Academic Collection

Kullanıcı sınırı bulundurmadan 195.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır. EBSCO eBook Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanımı kolay yönetim araçları ile akademik kütüphaneler için vazgeçilmez bir kaynak olan koleksiyon, içerdiği tüm e-kitapları sınırsız kullanıcı erişimi ile sunmaktadır ve yeni kitaplar ek ücret ödenmeden koleksiyona düzenli olarak eklenmektedir.

İçeriğinde;

· Satınalma değeri 33,5 milyon doların üstünde olan 195.000’den fazla disiplinlerarası akademik e-kitap

· Harvard University Press, Cambridge University Press, MITPress, University of California Press gibi en önemli 160+ üniversite yayınevi tarafından yayımlanan 82.000’den fazla e-kitap

· Elsevier, Taylor & Francis, Sage, John Wiley gibi önde gelen yayıncılara ait binlerce e-kitap

· CHOICE Dergisi’nin Seçkin Akademik Başlıklar Listesi’nde yer alan 2.590’dan fazla e-kitap

· 50’den fazla dilde sağlanan kaynak.

EDS

Önde gelen konu indeksleri ile sağlanan indeksleme, tam metin bağlantıları ve tüm kütüphane koleksiyonuna aynı anda erişim de dahil olmak üzere en kaliteli içeriği en son teknoloji ile birleştirerek özelleştirilebilir keşif deneyimi yaşatın.

Full-Text Finder – Web tabanlı yayın bulucu, açık URL bağlantı çözücü, e-kaynak yönetimi aracı ve bilgi tabanı kullanarak, kullanıcılarınız aradıkları kaynakları bulma sürecinde zamandan tasarruf etmelerini sağlayın.

Koleksiyon ve Bağlantı Yönetimi – EBSCOadmin’de, Full Text Finder ve EBSCO Discovery Service arayüzlerinde arama yapmak için bilgi tabanlarının ve varlıkların kütüphane tarafından yönetilmesine olanak tanıyan güçlü bir araçlar setidir. Holdings Management Overview sayfasında, özel paketler oluşturma, koleksiyon yükleme/indirme, raporlar hazırlama ve proxy (vekil) ayarlarının yönetimi gibi önemli görevleri yerine getirmek için bağlantılar bulunmaktadır.

Stacks – Kütüphaneler için özel olarak tasarlanmış olan ve kütüphanelerin kişiselleştirilmiş bir web sitesi oluşturmasına olanak sağlayan Stacks ile dünya çapında bir dijital kütüphane deneyimi yaşayın.

EBSCO Uygulamaları ve Bulut Hizmetleri – EBSCO bulut hizmeti ve uygulamaları aracılığıyla özel bir EDS deneyimi sunun.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER