Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

EMEKTAR KADINLARLA BİR ARADA

Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek el emeğini katma değere dönüştüren kadınlarımızla bir araya geldi. Sema Ünlü’ye burada Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Aydoğdu eşlik etti. Sema Ünlü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda emektar kadınlarla vakit geçirerek yapılan ürünleri yakından inceledi ve kursiyerlere ”Sıfır […]

EMEKTAR KADINLARLA BİR ARADA
07 Ağustos 2019 - 17:16 'de eklendi.

Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek el emeğini katma değere dönüştüren kadınlarımızla bir araya geldi.
Sema Ünlü’ye burada Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Aydoğdu eşlik etti.

Sema Ünlü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda emektar kadınlarla vakit geçirerek yapılan ürünleri yakından inceledi ve kursiyerlere ”Sıfır Atık Projesi” kapsamında çevreci bez torba hediye etti.
Kadınların istemesi takdirde yapamayacakları hiçbir şeyin olmadığını belirten Hanımefendi, ”Devletimiz, özellikle kadınlarımıza yönelik pozitif çalışmalar yürütüyor. Halk Eğitim Merkezlerinde kadınlarımızın toplumda yer edinmesi ve üretime, istihdama katılması adına çok ciddi eğitim programları sağlanıyor. Yapılan faaliyetlerle kadınlarımızın daha çok sosyalleştiklerini ve el becerilerinin daha da arttığını görmek bizi oldukça memnun etti.
Iğdırlı kadınlarımızın her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyorum. Bu süreçte her zaman yanlarında olmaya gayret gösterdik. Burada oldukça faydalı kurslar var, özellikle ev hanımlarımızın buraya gelip, kursları görmelerini tavsiye ediyorum. Diğer taraftan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde yürütülen ”Sıfır Atık Projesi” kapsamında hanımlarımıza bez torba hediye ederek bu projenin önemini tekrardan onlara aktarmaya çalıştık.
Çevre sorunlarının çözümünde hep birlikte ortak rol almamız gerekiyor. Doğa, bizim geleceğe bırakabileceğimiz en önemli hazine. Dolayısıyla kaynaklarımızı israf etmeden ve kirletmeden kullanmalıyız.” şeklinde konuştu.Program, çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER