Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Erasmus+ Ka107 Kapsamında 7 Yeni İkili Anlaşma İmzalandı

Iğdır Üniversitesi Erasmus+ KA107 Projesi Ortak Ülkelerle Değişim Programı kapsamında 7 yeni ikili anlaşma imzaladı. Bir süredir hazırlıkları sürdürülen anlaşmalar sonuçlandırıldı ve Iğdır Üniversitesi , “uluslararasılaşma” hedefine doğru ileriye dönük bir adım daha attı. Rusya, Moldova, Gürcistan, Kazakistan ve İran’dan oluşan 5 ülkeyi temsil eden 7 farklı Üniversite ile yeni ikili anlaşmalar imzalandı. Rektörümüz Prof. […]

Erasmus+ Ka107 Kapsamında 7 Yeni İkili Anlaşma İmzalandı
22 Ocak 2020 - 12:33 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Erasmus+ KA107 Projesi Ortak Ülkelerle Değişim Programı kapsamında 7 yeni ikili anlaşma imzaladı. Bir süredir hazırlıkları sürdürülen anlaşmalar sonuçlandırıldı ve Iğdır Üniversitesi , “uluslararasılaşma” hedefine doğru ileriye dönük bir adım daha attı.

Rusya, Moldova, Gürcistan, Kazakistan ve İran’dan oluşan 5 ülkeyi temsil eden 7 farklı Üniversite ile yeni ikili anlaşmalar imzalandı. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın imzaladığı ikili anlaşmalar kapsamında; Erasmus Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Seda Türk Innapolis University,Russia, Erasmus Değişim Programı sorumlularından Öğr. Gör. Hacer Pınar Moldova State University, Technical University of Moldova ve Kazakistan’ın Khoja Ahmet Yassawi International Kazakh-Turkish University ile; Gıda Mühendisliği Öğr. Gör. Menekşe Bulut Tahran University,İran ile; İngiliz Dili ve Edebiyatı Arş. Gör. Zafer Şafak Moldova Free International University ve Gürcistan Ilia State University ile yaptıkları görüşmeler sonucunda Gıda Teknolojileri, Sosyoloji, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İktisat, İşletme, Tapu Kadastro gibi çeşitli fakülte ve bölümleri içeren ikili anlaşmaların imzalanmasına katkı sağladılar.

Adı geçen üniversitelerle yapılan anlaşmalar kapsamında, Şubat 2020’de Türkiye Ulusal Ajansı’na yapılacak olan KA107 Ortak Ülkeler Proje başvuru çalışmaları, bazı bölümlerden akademik personelin değerli katkılarıyla ayrıca devam ediyor. Başvurusu yapılacak projelerin kabulü gerçekleşirse üniversiteler arasında karşılıklı olarak lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin değişimi ve akademik personel değişimleri gerçekleşecek.

Iğdır Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörlüğü bünyesinde yer alan Erasmus Ofisinin çalışmaları sonucunda yapılan anlaşma ile Erasmus Değişim Programı kapsamında, Iğdır Üniversitesinin işbirliği yaptığı üniversite sayısı 67’ya ulaşmış oldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER