Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

ERHAN YAYCILI “HOCALI KATLİAMI ERMENİLERİN GERÇEK YÜZÜDÜR”

ERHAN YAYCILI “HOCALI KATLİAMI ERMENİLERİN GERÇEK YÜZÜDÜR”          Türkiye Azerbaycan Derneği Iğdır şubesi başkan  yardımcısı Erhan Yaycılı ,Hocalı katliamının 27. yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada” Ermenilerin gerçek yüzünü Hocalı da görmek mümkün. Çünkü 1915 -20 yılları arasında uyguladıkları vahşeti 1992 de bir kez daha uygulamışlardır.Hocalı’da savunmasız insanları şehit etmişlerdir. Bugün Ermeni zulmünden kaçan binlerce Azerbaycan Türk’ü zor […]

ERHAN YAYCILI “HOCALI KATLİAMI ERMENİLERİN GERÇEK YÜZÜDÜR”
25 Şubat 2019 - 10:30 'de eklendi.

ERHAN YAYCILI “HOCALI KATLİAMI ERMENİLERİN GERÇEK YÜZÜDÜR”

         Türkiye Azerbaycan Derneği Iğdır şubesi başkan  yardımcısı Erhan Yaycılı ,Hocalı katliamının 27. yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada” Ermenilerin gerçek yüzünü Hocalı da görmek mümkün. Çünkü 1915 -20 yılları arasında uyguladıkları vahşeti 1992 de bir kez daha uygulamışlardır.Hocalı’da savunmasız insanları şehit etmişlerdir. Bugün Ermeni zulmünden kaçan binlerce Azerbaycan Türk’ü zor durumdadır”dedi.

            Ermenilerin Hocalı da yapmış olduğu vahşice soykırım aslında hür dünyanın insanlığın utanç günüdür diyen Yaycılı,” Her fırsatta Türk düşmanlığı yapan Ermeniler 26 şubat 1992 yılında da düşmanlıklarını bir kere daha göstermiş hür dünyanın gözü önünde Türk katliamı yapmıştır.Bu katliama da insan hakları dünya insanlığı seyirci kalmıştır.”şeklinde konuştu.

          Yaycılı,şunları kaydetti:“Türk milleti hiç bir zaman Ermenileri katletmemiştir. sözde soykırım iddiaları iftira ve yalandan ibarettir.Bugün Hocalı’da ,Karabağ da binlerce insanı kadın ,çoluk çocuk demeden katliam yapan Ermenilerin dedeleri, babaları geçmişte de Iğdır ve çevresinde binlerce insanı diri diri damlara doldurup yakmışlardır. Buda gösteriyor ki Ermeniler kan dökücü Türk düşmanı olan bir millettir. Hocalı şehitlerini bir kez daha rahmetle anıyoruz”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER