Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Filipinler’de Araştırma ve Uygulama

Iğdır Üniversitesi akademik personellerinden Dr. Öğretim Üyesi Adem Yulu Filipinler’de araştırma ve uygulama yaptı. Türkiye’ye dönüş yapan Yulu, yeni eğitim-öğretim yılında eğitim faaliyetine başlayacak olan coğrafya bölümü ile Filipinler Üniversitesi coğrafya bölümü arasında “Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı” kapsamında anlaşma yapılacağını bildirdi. Yulu, Güney Asya ülkesinde sahaya indi.İnceleme, araştırma ve uygulama yapmak üzere Güneydoğu […]

Filipinler’de Araştırma ve Uygulama
25 Haziran 2019 - 16:55 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi akademik personellerinden Dr. Öğretim Üyesi Adem Yulu Filipinler’de araştırma ve uygulama yaptı. Türkiye’ye dönüş yapan Yulu, yeni eğitim-öğretim yılında eğitim faaliyetine başlayacak olan coğrafya bölümü ile Filipinler Üniversitesi coğrafya bölümü arasında “Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı” kapsamında anlaşma yapılacağını bildirdi.
Yulu, Güney Asya ülkesinde sahaya indi.İnceleme, araştırma ve uygulama yapmak üzere Güneydoğu Asya ülkesi Filipinlere giden Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Adem Yulu Türkiye’ye döndü.
Misafir öğretim üyesi olarak uzun süre Filipinler Üniversitesinde (University of the Philippines) akademik çalışmalarını sürdüren Yulu, Filipinler’de bulunduğu süre boyunca bir yandan ülkenin farklı coğrafi bölgelerinde arazi çalışmaları yaparken diğer yandan da başkent Manila’da “Şehirsel Yenileme” ile ilgili çeşitli çalışmalara katıldı.
“Şehirsel Yenileme” çalışmaları kapsamında Singapur’da da bir dizi çalışma yürüten Dr. Adem Yulu, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ilk defa eğitim faaliyetlerine başlayacak olan coğrafya bölümü ile Filipinler Üniversitesi coğrafya bölümü arasında “Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı” kapsamında anlaşma yapılacağını söyledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER