Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Halı Kilim Kursu

Iğdır Üniversitesi, Iğdır İŞKUR Müdürlüğü ve Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü arasında üniversite bünyesinde halı kilim kursunun açılmasına yönelik protokol yapıldı.Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsünde yapılan imza törenine; Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, İŞKUR İl Müdürü Halis Erdoğan, Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Bilir katıldı. İmza töreninde konuşan Rektör Alma, “Sanatsal ve kültürel etkinliklere çok önem […]

Halı Kilim Kursu
12 Ekim 2019 - 15:34 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi, Iğdır İŞKUR Müdürlüğü ve Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü arasında üniversite bünyesinde halı kilim kursunun açılmasına yönelik protokol yapıldı.Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsünde yapılan imza törenine; Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, İŞKUR İl Müdürü Halis Erdoğan, Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Bilir katıldı.
İmza töreninde konuşan Rektör Alma, “Sanatsal ve kültürel etkinliklere çok önem veriyoruz. Iğdır Üniversitesi olarak Iğdır’da kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarının yaşatılmasına yönelik her türlü katkıyı sunuyoruz.
Aynı şekilde halı kilim kursunu da çok önemsiyoruz. Halı kilim kursunda görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Cavit Polat, Öğr. Gör. Melahat Teleri ve Usta öğretici Hatice Mengin’inde hazır bulunduğu törende yapılan protokolle ilgili bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Cavit Polat, Üniversitesi bünyesinde ev kadınlarına yönelik halı kilim kursu açılacağını söyleyerek, bu kursla Türkiye’de ilk defa halı kilim kursu faaliyeti olarak Cumhurbaşkanlığının toplum yararına yapılan proje yarışmasına katıldıklarını ve olumlu bir sonuç beklediklerini ifade etti. Proje koordinatörü Polat “Her kadın bir usta her ev bir atölyedir” sloganıyla halı kilim kurs faaliyetlerinin Iğdır genelinde evlerde de devam edeceğini belirtti.
Protokol imzaların atılması ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER