Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır Müftülüğünden “Evde Kalmak Sizden, Sohbet Bizden Projesi

Iğdır Müftülüğü, “Evde Kalmak Sizden, Sohbet Bizden Projesi”yle internet üzerinden vatandaşları dini sohbetlerle buluşturuyor. İl Müftüsü Mustafa Tekin, “Bir musibetle karşı karşıya kaldığımız bugünlerde ‘Cemaat bize gelemiyorsa biz onlara gideriz’ diyerek bu çareyi bulduk” ifadelerini kullandı..Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ramazanda camilerin kapalı olması nedeniyle İl Müftülüğü, vatandaşları dini sohbetlerle buluşturmak için çalışma yaptı..Her gün kentteki bir camide dini sohbet […]

Iğdır Müftülüğünden “Evde Kalmak Sizden, Sohbet Bizden Projesi
09 Mayıs 2020 - 11:54 'de eklendi.

Iğdır Müftülüğü, “Evde Kalmak Sizden, Sohbet Bizden Projesi”yle internet üzerinden vatandaşları dini sohbetlerle buluşturuyor. İl Müftüsü Mustafa Tekin, “Bir musibetle karşı karşıya kaldığımız bugünlerde ‘Cemaat bize gelemiyorsa biz onlara gideriz’ diyerek bu çareyi bulduk” ifadelerini kullandı..Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ramazanda camilerin kapalı olması nedeniyle İl Müftülüğü, vatandaşları dini sohbetlerle buluşturmak için çalışma yaptı..Her gün kentteki bir camide dini sohbet veren ve Kur’an-ı Kerim tilaveti yapan İl Müftülüğü, programları internet üzerinden canlı yayınla vatandaşlara ulaştırıyor. İl Müftüsü Mustafa Tekin yaptığı açıklamada, koronavirüs nedeniyle camilerin kapalı olduğunu anımsattı..

RAMAZAN AYI BOYUNCA SÜRECEK

Bu nedenle dini sohbetleri internet üzerinden gerçekleştirdiklerini ifade eden Tekin, şöyle konuştu:

“Bir musibetle karşı karşıya kaldığımız bugünlerde ‘Cemaat bize gelemiyorsa biz onlara gideriz.’ diyerek bu çareyi bulduk. Müslümanların basın yayını çok güzel kullanması lazım. Biz de bu vesileyle evlerinde kalan cemaatimize bu yayınla gidiyoruz. Dolayısıyla biz ümitvar olacağız, imkanları muhakkak değerlendireceğiz. Cenabıhak bize bu imkanı verdi, biz de ramazan ayı boyunca bu yayını sürdüreceğiz.”

.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER