Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

IĞDIR TİGEM 2.550 FİDAN DİKTİ

Sivil Toplum Kuruluşlarının Güzide Temsilcileri, Kıymetli Konuklarımız, Değerli Basın Mensupları; Hepiniz “Geleceğe Nefes” etkinliğine hoş geldiniz. Sertifikalı tohumluk üretiminde ülkemizin sektör lideri ve 700 yıllık bir geçmişe sahip TİGEM olarak bu törende aranızda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade ediyor, hepinizi şahsım ve Bakanlığımız adına saygıyla selamlıyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle onurlandırdığı, Tarım ve […]

IĞDIR TİGEM 2.550 FİDAN DİKTİ
11 Kasım 2019 - 14:04 'de eklendi.
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle 11 Kasım 2019 günü Türkiye’de eş zamanlı fidan dikimi programı gerçekleştirildi. Dikilecek fidan programına Iğdır TİGEM Aileside destek verdi. Iğdır’ın Aralık ilçesi TİGEM arazisi içerisinde, Saygı duruşu,İstiklal Marşı ve Kur’an-i Kerim Tilaveti’nin ardından fidan dikimine başlandı. Programla ilgili TİGEM yetkilileri bir basın açıklaması yaptı;
Sayın Tarım İl Müdürü, 

Sivil Toplum Kuruluşlarının Güzide Temsilcileri,
Kıymetli Konuklarımız, Değerli Basın Mensupları;
Hepiniz “Geleceğe Nefes” etkinliğine hoş geldiniz.
Sertifikalı tohumluk üretiminde ülkemizin sektör lideri ve 700 yıllık bir geçmişe sahip TİGEM olarak bu törende aranızda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade ediyor, hepinizi şahsım ve Bakanlığımız adına saygıyla selamlıyorum.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle onurlandırdığı, Tarım ve Orman Bakanlığımızın koordinasyonunda yürütülen; 81 ilde, 2023 noktada, el ele, gönül gönüle 3 saat içinde 11 milyon fidanın toprakla buluşacağı rekora ortak olmak için buradayız.
Bu tarihten itibaren “Milli Ağaçlandırma Günü’’ olarak kutlanacak her 11 Kasım’da, 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımızla, ülkemizin dört bir yanında, bugün olduğu gibi, geleceğe nefes olabilmek için bir araya geleceğiz.
Bu yıl dünya rekoru hedeflenen bu etkinlikte, TİGEM ailesi olarak 17 işletmemizde; toplam 50 bin 600 adet farklı türde fidan dikerek destek veriyor ve “Biz de Varız” diyoruz.
TİGEM işletmeleri tarihi boyunca; kurulduğu her yerde öncelikli olarak ekolojik dengeye önem vermiş, ağaçlandırma çalışmaları yapmış ve toplam 2 milyon 300 bin ağaç varlığına ulaşmıştır.
Her yıl devam edecek olan çalışmalarla beraber bu sayıyı düzenli olarak artırıyoruz.
Toprağı ve çevreyi koruyan, daha temiz bir hava ile kuraklığa doğru giden iklim döngüsünü yavaşlatan, daha yaşanabilir bir ülke için faaliyetlerimizi yürütüyoruz.
Her ağacın bir can, bir nefes ve geleceğe bırakılacak en güzel miras olacağı bilinci ile bu yılki fidan dikim etkinliğimizi Kazımkarabekir Tarım İşletmemizde gerçekleştiriyoruz.
Etkinliğe burada 2.550 fidanla başlamanın heyecanıyla emeği geçen herkese şimdiden teşekkürlerimi sunar, ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER