Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır Üniversitesi ‘Erasmus Bilgilendirme Toplantısı’ Gerçekleşti

Iğdır Üniversitesi öğrencilerine yönelik ‘Erasmus Öğrenci Değişim Programı’ hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; Dış İlişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu, Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Seda Türk, Erasmus Ofisi çalışanları ve öğrenciler katılım sağladı. […]

Iğdır Üniversitesi ‘Erasmus Bilgilendirme Toplantısı’ Gerçekleşti
27 Şubat 2020 - 11:44 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi öğrencilerine yönelik ‘Erasmus Öğrenci Değişim Programı’ hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; Dış İlişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu, Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Seda Türk, Erasmus Ofisi çalışanları ve öğrenciler katılım sağladı.

Toplantıda, Erasmus öğrenci değişim programına dâhil olan öğrenim hareketliliği ve staj hareketliliği konularında ve başvuru koşulları hakkında bilgiler verildi. Daha önce öğrenim ve staj hareketliliğinden yararlanmış öğrenciler, bilgi ve deneyimlerini son derece renkli ve eğlenceli fotoğraf ve videolarla sunumlar yaparak sergilediler.

Dış İlişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, program hakkında açıklama yaptı. Prof. Dr. Demirtaş, Erasmus öğrenci değişim programının öğrencilerin dünyayı tanımada, farkı kültürleri keşfetmede çok önemli bir araç olduğundan bahsetti ve mutlaka daha fazla öğrencinin başvuruda bulunması gerektiğini belirterek, yaşadığı deneyimlerden bahsetti.

Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu ise, üniversite yıllarında yaşadığı tecrübeleri paylaştı ve Erasmus, Mevlana, Farabi gibi değişim programlarının öğrenciler için ne denli yararlı olduğuna değindi.  Toplantıda söz alan Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Seda Türk de, Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında gerçekleştirilen kurumlar arası anlaşmalardan ve giden öğrenci verilerinden bahsetti. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER