Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır Üniversitesi, Rektör Alma’nın Katkılarıyla Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere şehir dışında bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Üniversitesi adına önemli faaliyetlerde bulunmaya devam ediyor.  Rektör Alma son olarak Tarım, Orman ve Su İşleri Bakanlığı danışmanlarından Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Beykaya ile birlikte İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Arıkent A.Ş ortaklığıyla İstanbul Anadolu Yakasında kurulan BEE’O Propolis […]

Iğdır Üniversitesi, Rektör Alma’nın Katkılarıyla Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
27 Ocak 2020 - 16:30 'de eklendi.

Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere şehir dışında bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Üniversitesi adına önemli faaliyetlerde bulunmaya devam ediyor. 

Rektör Alma son olarak Tarım, Orman ve Su İşleri Bakanlığı danışmanlarından Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Beykaya ile birlikte İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Arıkent A.Ş ortaklığıyla İstanbul Anadolu Yakasında kurulan BEE’O Propolis LTD Şirketini ziyaret etti. Önemli konuların görüşüldüğü ziyaret kapsamında, Iğdır’da arıcılık ve bal ürünleri ile ilgili Klinik Araştırmalar Mükemmeliyet Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kurulması yönünde bir dizi kararlar alındı. 

Hayata geçirilmesi planlanan projelerin sonucunda, Iğdır’da arıcılık faaliyetlerine hız kazandıracaklarını belirten Rektör Alma; “Bu projelerle birlikte arılardan sadece bal değil, aynı zamanda propolis, arı zehiri, arı sütü, propolisli sprey gibi katma değeri yüksek ürünlerin üretimi söz konusu olacak. Böylelikle Iğdır’da ayrı bir istihdam alanı yaratmış olacağız.” ifadelerini kullandı. 

Toplantıda ayrıca, kurumlar arası ortak ulusal ve uluslararası projelerin hayata geçirilmesi ve TÜBİTAK’ın 2244 Sanayi Doktora Programı projelerinin yapılması kararı alındı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER