Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır Üniversitesi Sıfır Atık Belgesi Almaya Hak Kazandı

Iğdır Üniversitesi yoğun çalışmalar sonucunda çok kısa süre zarfında sıfır atık yönetim sistemini oluşturarak sıfır atık belgesini almaya hak kazandı. Iğdır Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde düzenlenen belge takdim törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ile Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sefa Altıkat katıldı. Üniversitemiz adına düzenlenen belgeyi […]

Iğdır Üniversitesi Sıfır Atık Belgesi Almaya Hak Kazandı
12 Mayıs 2020 - 10:32 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi yoğun çalışmalar sonucunda çok kısa süre zarfında sıfır atık yönetim sistemini oluşturarak sıfır atık belgesini almaya hak kazandı.

Iğdır Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde düzenlenen belge takdim törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ile Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sefa Altıkat katıldı.

Üniversitemiz adına düzenlenen belgeyi Rektörümüze takdim eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muhammet Bektaş, yaptığı konuşmasında Iğdır Üniversitesini çevreye olan sorumlu ve duyarlı yaklaşımlarından dolayı tebrik ederek, Üniversitenin mevcut çevre yönetim sisteminin çok iyi düzeyde olduğunu belirtti.

Rektör Alma ise, yaptığı konuşmasında Iğdır Üniversitesi olarak vizyonumuzun sürdürülebilir çevre ve yeşil kampüs olduğunu belirterek bu amaç doğrultusunda yapılmakta olan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

1 yıl içinde toplam 5000 kg kâğıt geri dönüşüme kazandırıldı

Öte yandan; Üniversitemiz bünyesinde kurulan kağıt presleme ünitesinde bir yıl içinde toplam 5000 kg atık kağıt 50 kg’lık balyalar halinde preslenerek geri dönüşüme kazandırıldı.

Bu sayede;

85 adet ağaç kesilmekten kurtarıldı,

140 m3 su tasarrufu sağlandı,

12.5 m3 depolama alanı kazanıldı,

20.500 kWh enerji tasarrufu sağlandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER