Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır Üniversitesi Ürünü Dezenfektanın Seri Üretimine Başlandı

Iğdır Üniversitesi kampüs ve birimlerinin dezenfeksiyonunda kullanılan dezenfektanın seri üretimine başlandı. Ar-Ge çalışması Iğdır Üniversitesi tarafından yapılan hipokloröz asit, Üniversite bünyesinde üretilmeye başlandı. Öğretim Görevlisi Musa Karadağ’ın kontrolünde süren üretimde günlük 3000 litre üretim kapasitesi bulunuyor. Kamu kuruluşlarından ve halktan talep beklediklerini belirten Öğr. Gör. Karadağ; “Çok ucuza mal ettiğimiz ürünün yerli ve milli olması, […]

Iğdır Üniversitesi Ürünü Dezenfektanın Seri Üretimine Başlandı
10 Nisan 2020 - 12:14 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi kampüs ve birimlerinin dezenfeksiyonunda kullanılan dezenfektanın seri üretimine başlandı.

Ar-Ge çalışması Iğdır Üniversitesi tarafından yapılan hipokloröz asit, Üniversite bünyesinde üretilmeye başlandı. Öğretim Görevlisi Musa Karadağ’ın kontrolünde süren üretimde günlük 3000 litre üretim kapasitesi bulunuyor. Kamu kuruluşlarından ve halktan talep beklediklerini belirten Öğr. Gör. Karadağ; “Çok ucuza mal ettiğimiz ürünün yerli ve milli olması, kendi kaynaklarımızın kullanılması büyük bir avantajdır.” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat verilen ürünün özellikleri şunlar; sıvı, berrak ve renksiz, kalıntı bırakmaz, boyar madde içermez, leke yapmaz, durulama gerektirmez, el ve ortam dezenfektanı şeklinde kullanılabilir, medikal, umumi ve kişisel alanlarda kullanılabilir, alkole hassas yüzeylerde kullanılabilir, koku bulundurmaz, irritasyon yapmaz, hızlı dezenfeksiyon sağlar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER