Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır Üniversitesi’nde SERKA Desteğiyle SPSS & AMOS Eğitimi Yapıldı

Iğdır Üniversitesi’nde SERKA Desteğiyle SPSS & AMOS Eğitimi Yapıldı Iğdır Meslek Yüksekokulu bünyesinde Iğdır Üniversitesi ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) iş birliğiyle 7-11 Eylül tarihleri arasında SPSS & AMOS eğitimi gerçekleştirildi. Iğdır Üniversitesi Iğdır Meslek Yüksekokulu öğretim görevlilerinden Dr. Nilgün Demirel’in proje yürütücülüğünü yaptığı ve Iğdır Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turhan Moç’un proje […]

Iğdır Üniversitesi’nde SERKA Desteğiyle SPSS & AMOS Eğitimi Yapıldı
15 Eylül 2020 - 19:33 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi’nde SERKA Desteğiyle SPSS & AMOS Eğitimi Yapıldı

Iğdır Meslek Yüksekokulu bünyesinde Iğdır Üniversitesi ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) iş birliğiyle 7-11 Eylül tarihleri arasında SPSS & AMOS eğitimi gerçekleştirildi.

Iğdır Üniversitesi Iğdır Meslek Yüksekokulu öğretim görevlilerinden Dr. Nilgün Demirel’in proje yürütücülüğünü yaptığı ve Iğdır Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turhan Moç’un proje sorumluluğunda gerçekleşen eğitim, Fırat Üniversitesi İstatistik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Nurhan Halisdemir tarafından Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Akademisyenlerin akademik gelişimi ve yayın kalitelerinin artırılmasını hedefleyen projede, nicel bir analiz programı olan temel ve ileri düzey SPSS eğitimi ile yapısal eşitlik modellemesi programı olan AMOS programı katılımcılara anlatıldı. Hem teorik hem de uygulamalı olan eğitimde daha kaliteli akademik yayınlar için analiz tekniklerinin önemi hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Verilen eğitim ile lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası katılımcılara araştırma yöntemleri, temel, orta ve ileri düzey için istatistiksel yöntemlerin kullanımını ve sonuçların yorumlanmasını öğretmek ve bu eğitim ile katılımcıların tez ve araştırma makalelerini profesyonel düzeyde hazırlamaları ve çözümlemeleri amaçlandı.

Benzer eğitimler daha sık gerçekleşecek

Eğitime katılan akademisyenler çalışmalarında bu analiz programlarının yayın kalitelerini artıracağını belirterek, buna benzer yararlı eğitimlerin diğer bilim alanlarına uygun şekilde Üniversitemizde daha sık gerçekleşmesi konusunda istekte bulundular. Iğdır Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üye Moç; Üniversitemizin akademik yayınlarının kalitesinin ve sayısının artmasına katkıda bulunan bu eğitimlerin SERKA işbirliği ile devam edeceğini ve tüm üniversite çapında daha sık gerçekleşeceğini ifade etti.

Pandemi önlemlerine dikkat edildi

Verilen eğitim, Covid -19 pandemi önlemleri nedeniyle dezenfekte edilmiş sınıfta sosyal mesafe kurallarına uygun olarak katılımcılar ve eğitmenin maskeli katılımıyla gerçekleşti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER