Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır Üniversitesinde Sınav Heyecanı

Iğdır Üniversitesine yeni atanan 16 memur adayı yoğun bir eğitimin ardından asli memur olabilmek için sınava girdi. Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü Rektörlük Binasında aday memurlara yönelik sınav yapıldı. Aday memurlar 3 hafta boyunca toplam 60 saat Temel ve Hazırlayıcı Eğitim aldı. Eğitimin ardından sınava tabi tutulan 16 aday memur kıyasıya yarıştı. Toplam 120 […]

Iğdır Üniversitesinde Sınav Heyecanı
21 Haziran 2019 - 18:02 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesine yeni atanan 16 memur adayı yoğun bir eğitimin ardından asli memur olabilmek için sınava girdi.
Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü Rektörlük Binasında aday memurlara yönelik sınav yapıldı. Aday memurlar 3 hafta boyunca toplam 60 saat Temel ve Hazırlayıcı Eğitim aldı. Eğitimin ardından sınava tabi tutulan 16 aday memur kıyasıya yarıştı. Toplam 120 dakika ter döken adaylar, sınavdan başarılı olmaları durumunda 2 aylık staj eğitiminin ardından asli memur olmaya hak kazanacak.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Iğdır Üniversitesi Personel Daire Başkanı Bünyam Şentürk, “Aday memurlar 3 hafta boyunca verimli bir eğitim sürecinden geçtiler. Adaylar Temel Eğitim ve Hazırlayıcı Eğitim aldılar.
Bugün de adayları ölçmek için sınav gerçekleştirdik. Adaylar sınavdan başarılı olmaları halinde staja tabi tutulacaklar. Adayların devlet memuru olabilmeleri için bu aşamalardan başarılı bir şekilde geçmeleri gerekiyor” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER