Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır Üniversitesinde “Sistem ve Network” Altyapıları ile İlgili Yapılan Yenileme Çalışmaları Sona Erdi

Iğdır Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standartlarına uyum çalışmaları kapsamında Sistem ve Network ile ilgili tüm üniversitede yürüttüğü yenileme çalışmaları sona erdi.Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Bilgi İşlem Daire Başkanı Öğr. Gör. Metehan Günde; “Bu çalışma sonucunda Karaağaç ve Şehit Bülent Yurtseven yerleşkesinin kullandığı tüm altyapı ve sistemler en […]

Iğdır Üniversitesinde “Sistem ve Network” Altyapıları ile İlgili Yapılan Yenileme Çalışmaları Sona Erdi
14 Ekim 2020 - 16:14 'de eklendi.

Iğdır Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standartlarına uyum çalışmaları kapsamında Sistem ve Network ile ilgili tüm üniversitede yürüttüğü yenileme çalışmaları sona erdi.
Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Bilgi İşlem Daire Başkanı Öğr. Gör. Metehan Günde; “Bu çalışma sonucunda Karaağaç ve Şehit Bülent Yurtseven yerleşkesinin kullandığı tüm altyapı ve sistemler en son teknolojiye uygun hale getirilmiş ve yeniden inşa edilmiştir. Yeniden inşa edilen Ağ (Network) ve Sistemimiz, personellerimizin ve öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Olası bir felaket durumunda ise sistemlerimizin aksamadan ve kayıpsız çalışabilmesi için Mediko Sosyal Binamızda “Felaket Kurtarma Merkezi” (FKM) kurulmuş ve sisteme entegre edilmiştir. Şahsım adına çalışmalarımızda her zaman düşüncelerimizi ve fikirlerimizi destekleyen ve motivasyonumuzu en üst seviyede tutan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma hocamıza ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personellerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ise, Iğdır Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın Sistem ve Network odalarının yenilenmesi adına yaptığı çalışmalar hakkında görüş bildirdi. Rektör Alma, “2008 yılında kurulan Üniversitemizin, Sistem ve Network alt yapısının çağımızın gereği olan en son teknolojiye uygun hale getirilmesi adına Bilgi İşlem Daire Başkanlığının yürüttüğü çalışmaları destekliyorum. yaşadığımız bilgi çağında ilerlemek adına bundan sonra atılacak adımlara da destek olmaya devam edeceğiz. Özverili çalışmalarından dolayı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Personellerini tebrik ederim”şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER