Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır’a Geliyorlar

Iğdır’da bulunan genç çözüm derneği ile Diyarbakır çevre kalkınma derneği ve Iğdır Üniversitesinin iş birliği ile ulusal ajansa başvurusu yapılan kordinatörlüğünü Genç çözüm derneği başkanı Nihat Alçan nın yürütüğü “Envıronmental life “ ( Doğaya Yürüş) projesi ulusal ajans tarafından kabul edilmişitir. 4 – 14 ağustos tarihleri arasında Iğdır Üniversitesi başta olmak üzere Iğdır’da çeşitli noktalarında […]

Iğdır’a Geliyorlar
11 Temmuz 2019 - 17:22 'de eklendi.

Iğdır’da bulunan genç çözüm derneği ile Diyarbakır çevre kalkınma derneği ve Iğdır Üniversitesinin iş birliği ile ulusal ajansa başvurusu yapılan kordinatörlüğünü Genç çözüm derneği başkanı Nihat Alçan nın yürütüğü “Envıronmental life “ ( Doğaya Yürüş) projesi ulusal ajans tarafından kabul edilmişitir. 4 – 14 ağustos tarihleri arasında Iğdır Üniversitesi başta olmak üzere Iğdır’da çeşitli noktalarında doğa ve gençlik alanında etkinlikler yapılacaktır. İngiltere , Romanya , Litvanya , Çek Cumhuriyeti, Slovenya ve Türkiye olmak üzere 6 ülkeden 60 katılımcı ilimize gelecektir. Bu kapsamda ağrı dağında gençlik kampı, Iğdır Üniversitesi su veren kampüsünde ağaç dikme etkinliği, Iğdır da çöp toplama ve çevre temizliğine dikkat çekme etkinliği, tuzlucada tuz mağraların ziyaret edilmesi gibi bir çok etkinlik yapılacaktır.
Iğdır’da ilk kez 6 ülkenin gençleri bir araya gelip sosyal sorumluluk projeleri yürütecektir. Genç çözüm derneği başkanı Nihat Alçan yaptığı açıklamada :”bu tarz projelerin devamını sağlamak için yeni proje başvurularını yapmakta ilerleyen tarihlerde ilimizin dünyaya tanıtılmasında daha etkin rol oynayacağız.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER