Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır’da Bal Hasadı Başladı

Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim, Tuzluca ilçesine bağlı Hamurkesen Köyünde “2020 Yılı Bal Sağımı (Bal Hasadı) Programı”na katıldı.İl Tarım ve Orman Müdürü ile Iğdır Arı Yetiştiricileri Birliği organizesinde protokol üyeleri, kurum amirleri, bal üreticileri ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen programda, Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamındaki Genç Çiftçi projesinden faydalanarak 40 arılı […]

Iğdır’da Bal Hasadı Başladı
08 Ağustos 2020 - 11:15 'de eklendi.

Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim, Tuzluca ilçesine bağlı Hamurkesen Köyünde “2020 Yılı Bal Sağımı (Bal Hasadı) Programı”na katıldı.
İl Tarım ve Orman Müdürü ile Iğdır Arı Yetiştiricileri Birliği organizesinde protokol üyeleri, kurum amirleri, bal üreticileri ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen programda, Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamındaki Genç Çiftçi projesinden faydalanarak 40 arılı kovanı hibe olan ve bu kovanları kendi üretimiyle 120 kovana çıkaran genç çift Yavuz Tanrıkulu’nun üretmiş olduğu arılara ait bal hasadı gerçekleştirildi.
Genç çifti başarısından dolayı tebrik eden Sayın Sarıibrahim, 2020 yılı bal sağımı’nın (Bal Hasadı) bereketli olması temennisinde bulundu. Düzenlenen program, katılımcılara bal ikramı ile sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER