Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

IĞDIR’DA CORONAVİRÜS’TEN 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ,VAKA SAYISI YÜKSELİYOR

Iğdır’da son günlerde COVİD-19 vakaları artış gösterdi.Yapılan tüm uyarılara rağmen kurallara uyulmayan kentte, COVİD-19 virüsü dolayısıyla 75 ve 60 yaşlarında 2 VATANDAŞIN HAYATINI KAYBETTİĞİ ve TOPLAM VAKA SAYISININ DA 100’E YAKLAŞTIĞI iddia edildi. Son olarak Iğdır adliyesinde görevli bir cumhuriyet savcısının yapılan testinin POZİTİF çıkması üzerine adliye binası boşaltılarak dezenfekte çalışması başlatıldı.Adliye çalışanları da tedbir […]

IĞDIR’DA CORONAVİRÜS’TEN 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ,VAKA SAYISI YÜKSELİYOR
30 Temmuz 2020 - 8:28 'de eklendi.

Iğdır’da son günlerde COVİD-19 vakaları artış gösterdi.
Yapılan tüm uyarılara rağmen kurallara uyulmayan kentte, COVİD-19 virüsü dolayısıyla 75 ve 60 yaşlarında 2 VATANDAŞIN HAYATINI KAYBETTİĞİ ve TOPLAM VAKA SAYISININ DA 100’E YAKLAŞTIĞI iddia edildi. Son olarak Iğdır adliyesinde görevli bir cumhuriyet savcısının yapılan testinin POZİTİF çıkması üzerine adliye binası boşaltılarak dezenfekte çalışması başlatıldı.
Adliye çalışanları da tedbir amaçlı Iğdır devlet hastanesinde karantina alındı.
Vakaların artmasındaki en büyük etkenin düğün sezonunun başlaması ve düğünlerde sosyal mesafe kurallarına uyulmaması ve maske takılmaması olduğu belirtildi. Aynı zamanda da kent merkezinde özellikle BANKA ve PTT ŞUBELERİ ÖNÜ KUYRUKLAR ve kahvehanelerin önünde oturan vatandaşların kurallara uymaması virüsün yayılmasında en büyük etken olduğu görüldü.
Yetkililer, İlimiz vatandaşlarının özellikle kurban bayramı dolayısıyla rehavete kapılmadan virüse karşı tedbirleri elden bırakmamaları yönünde uyarılarda bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER