Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır’da İlk Ders Zilini Çaldı

Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı açılışı münasebetiyle İnönü İlkokulu’nu ziyaret ederek ilk ders zili heyecanını öğretmenler ve öğrencilerle paylaştı. İnönü İlkokulunda düzenlenen ilk ders zili programına, Vali Ünlü ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Sn. Ahmet Emre Bilgi ve beraberindeki Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanı Ahmet Vefa […]

Iğdır’da İlk Ders Zilini Çaldı
11 Eylül 2019 - 16:57 'de eklendi.

Iğdır Valisi Sn. Enver Ünlü, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı açılışı münasebetiyle İnönü İlkokulu’nu ziyaret ederek ilk ders zili heyecanını öğretmenler ve öğrencilerle paylaştı.
İnönü İlkokulunda düzenlenen ilk ders zili programına, Vali Ünlü ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Sn. Ahmet Emre Bilgi ve beraberindeki Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanı Ahmet Vefa Güler, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.
Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması, konuşmaların yapılması, ilk ders zilinin çalınması ve sınıfların ziyareti ile devam etti.
Programda konuşan Vali Sn. Enver Ünlü yaptığı konuşmada; “Geleceğimizin teminatı sevgili evlatlarımız, bugün okula yeni başlayan siz yavrularımızın ilk gün olması nedeniyle yaşadığınız heyecan ve coşkuyu ben de tüm kalbimle yaşıyor ve paylaşıyorum. Sizler sadece bizim Ülkemizin değil, tüm Dünya’nın umut kaynağısınız. Ülkemizi Muasır Medeniyetler Seviyesine ulaştıracak, aydınlık yarınlara taşıyacak olan sizlerin göstereceği azim ve gayrete olan inancım tamdır. Devlet olarak tüm gücümüzle sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi isterim.

Kıymetli Öğretmenlerim, sizler kutsal bir görev üstlenmiş bulunmaktasınız.
Öğretmenlik mesleğinin kutsallığı Peygamberlik mesleği olmasından kaynaklanıyor. Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan yavrularımızı size emanet ediyoruz, sizlerin de bu emanete en iyi şekilde bakıp onları adeta kendi yavrularınız gibi görüp Milli, Manevi ve Ahlaki değerlerimizi öğretmek suretiyle şefkat, merhamet, Vatan, Millet ve Bayrak sevgisi ile yetiştireceğinizden hiç şüphem yoktur.
Saygıdeğer Veliler, Devletimizin, bizim ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencilerinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Başöğretmen Atatürk’ün ifadesiyle “Eğitimde feda edilecek tek bir fert dahi yoktur.”
Bu duygu ve düşüncelerle yeni Eğitim-Öğretim yılının hem sevgili yavrularımıza, hem kıymetli eğitim camiamıza ve çok kıymetli Velilerimize, Vatanımıza, Milletimize, Ülkemize hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.
Vali Ünlü ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Sn. Ahmet Emre Bilgi ve beraberindeki Daire Başkanı tarafından ilk ders zili çalınarak sınıflar gezildi ve öğrencilere kitap hediye edilmesiyle program sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER