Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

IĞDIR’DA KAYISI HASADI

Iğdır çiftçisine ve Iğdır ekonomisine büyük katkı sağlayan, yetiştiricilerinin bir nebzede olsa yüzünü güldüren Iğdır’ımızın kayısı hasadı aralıksız devam ediyor. Hasat yapılan kayısı bahçeleri Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU tarafından sık sık ziyaret edilerek hasatla ilgili bilgiler alınmaktadır. Konu ile ilgili olarak İl Müdürü Özkan YOLCU yaptığı açıklamada; “Iğdır’ımızın sembolü haline gelen […]

IĞDIR’DA KAYISI HASADI
24 Haziran 2019 - 18:20 'de eklendi.

Iğdır çiftçisine ve Iğdır ekonomisine büyük katkı sağlayan, yetiştiricilerinin bir nebzede olsa yüzünü güldüren Iğdır’ımızın kayısı hasadı aralıksız devam ediyor. Hasat yapılan kayısı bahçeleri Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU tarafından sık sık ziyaret edilerek hasatla ilgili bilgiler alınmaktadır.
Konu ile ilgili olarak İl Müdürü Özkan YOLCU yaptığı açıklamada; “Iğdır’ımızın sembolü haline gelen ve yöresel ismiyle İl Müdürlüğümüzün girişimi sonucu patenti alınan “ŞALAK” kayısımız tadı ve aroması ile bir kez tadına bakanın tezgâhlarda tekrardan aradığı bir tat olarak Ülkemizdeki kayısılar arasında ayrı bir özellik katmaktadır. 2019 yılı kayısı rekoltesinin yaklaşık 36.000 ton olması beklenmektedir. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak üreticilerimizin yüzü gülsün diye emek sarf etmekteyiz. Bu emeklerin karşılığını da en iyi şekilde gördüğümüz an da üretici çiftçilerimizin ürünlerini hak ettiği değerden satabildikleri andır. Hasat yapmakta olan bütün çiftçilerimize bereketli ürün ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER