Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

IĞDIR’DA TERÖR OPERASYONU

Iğdır İl Jandarma Komutanlığından Duyuru: “Iğdır İl Jandarma Komutanlığınca Iğdır-Merkez-Kadı Tepe mevkiinde 19-22 Eylül 2020 tarihleri arasında icra edilen Yıldırım-3 Iğdır Operasyonunda: (1) BTÖ mensubu ölü, (2) BTÖ mensubu sağ olarak ele geçirilmiştir. Sağ olarak ele geçirilen BTÖ mensubu ile yapılan mülakat sonrasında YILDIRIM-3 Ağrı Dağı/Iğdır operasyonunda BTÖ mensubunun Karakoyunlu İlçesi kırsalında gösterdiği kayalık alanda […]

IĞDIR’DA TERÖR OPERASYONU
01 Ekim 2020 - 9:51 'de eklendi.

Iğdır İl Jandarma Komutanlığından Duyuru:

“Iğdır İl Jandarma Komutanlığınca Iğdır-Merkez-Kadı Tepe mevkiinde 19-22 Eylül 2020 tarihleri arasında icra edilen Yıldırım-3 Iğdır Operasyonunda: (1) BTÖ mensubu ölü, (2) BTÖ mensubu sağ olarak ele geçirilmiştir.

Sağ olarak ele geçirilen BTÖ mensubu ile yapılan mülakat sonrasında YILDIRIM-3 Ağrı Dağı/Iğdır operasyonunda BTÖ mensubunun Karakoyunlu İlçesi kırsalında gösterdiği kayalık alanda yapılan arama sonucunda BTÖ mensuplarına ait (4) adet sırt çantası bulunmuştur.
Çantalar içerisinde yapılan incelemede; (1) adet Kalaşnikof Piyade Tüfeği, (1) adet Lav Silahı, çok sayıda Şarjör ve Mühimmat, (2) adet El Bombası, (3) adet El Telsizi, uzaktan komuta sistemli patlayıcı yapımında kullanılan elektronik devre ve sistem malzemeleri, örgütsel doküman ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

Son zamanlarda gerçekleştirilen etkili operasyonlar sonucunda çözülme sürecine giren terör örgütü mensuplarına karşı etkili mücadelemiz aralıksız olarak devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER