Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümünü Kutlama Programı

Iğdır Valisi Sayın Enver Ünlü, Valiliğimiz ve Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği tarafından düzenlenen Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü kutlama programına katıldı. Kültür Merkezinde düzenlenen programa, Sayın Valimizin eşi Sema Ünlü hanımefendi, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, protokol üyeleri, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Şehit aileleri, Gazi’ler, […]

Iğdır’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümünü Kutlama Programı
15 Kasım 2019 - 17:22 'de eklendi.

Iğdır Valisi Sayın Enver Ünlü, Valiliğimiz ve Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği tarafından düzenlenen Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü kutlama programına katıldı.

Kültür Merkezinde düzenlenen programa, Sayın Valimizin eşi Sema Ünlü hanımefendi, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, protokol üyeleri, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Şehit aileleri, Gazi’ler, iş adamları, yurt içi ve yurt dışından gelen sanatçılar, vatandaşlar, basın mensupları ve diğer davetliler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kutlama programı, Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Iğdır-Azerbaycan Dil Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği Başkanı Ziya Zakir Acar tarafından açılış konuşmalarının yapılması ve Iğdır’ın tarihi ile ilgili sunumu, Valimiz Sayın Enver Ünlü’nün konuşmaları, Bingöl’lü Ozan Hacı Gürhan’ın “Ben Anadoluyum” adlı şiirini seslendirmesi ile devam etti.
Programda Iğdır’ımızın kurtuluşunu kutlayarak konuşmasına başlayan konuşan Iğdır Valisi yaptığı konuşmada; “14 Kasım 1920, ülkemiz genelinde gerçekleşen şanlı mücadelenin Iğdır’da sonuç verdiği ve Iğdır’ımızın düşman işgalinden kurtarıldığı gündür.
Iğdır halkı, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, kısıtlı imkanlarla omuz omuza vererek düşmanla savaşmış ve kenti düşman işgalinden kurtarmıştır.
99 yıl önce bu topraklarda birlikte mücadele ruhuyla bu coğrafyayı bizlere armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, 15. Kolordu Komutanı Kazım Karabekir’i, Iğdır’ımızın ilk şehidi Mehmet Çavuş’u ve Vatan için canlarını feda eden tüm Şehitlerimizi minnetle, Gazilerimizi şükranla anıyor, tüm Iğdırlı hemşehrilerimin bu mutlu gününü kutluyor, nice 99 yılların birlik beraberlik ve huzur içerisinde geçmesini diliyorum.” dedi.
Azerbaycan’dan gelen ünlü şarkıcı Kemal’e Kubadlı ve Türk Sanat Müziği sanatçısı Yıldırım Bekçi tarafından verilen konser sonrası Iğdır Valisi tarafından sanatçılara çiçek takdim edildi.
Kutlama programından sonra hep birlikte Kültür Merkezi’nde yeni oluşturulan Kültür Kıraathanesinin açılışının yapılması ile program sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER