Reklamı kapat

Reklamı kapat
Iğdır Aydın Gazetesi

Iğdır’ın Kurtuluşu Yıldönümü Programı

Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu ve Prof. Dr. Genber Kerimli, Üniversitemiz Senatosu üyeleri ve Iğdır Üniversitesi Genel Sekreteri Nedim Duman ile birlikte Iğdır Valiliği ile Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümünü kutlama programına katıldı. Kültür Merkezinde düzenlenen programa; […]

Iğdır’ın Kurtuluşu Yıldönümü Programı
15 Kasım 2019 - 16:58 'de eklendi.
Iğdır Üniversitesi Protokolü Iğdır’ın Kurtuluşu Yıldönümü Programına Katıldılar

Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu ve Prof. Dr. Genber Kerimli, Üniversitemiz Senatosu üyeleri ve Iğdır Üniversitesi Genel Sekreteri Nedim Duman ile birlikte Iğdır Valiliği ile Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümünü kutlama programına katıldı.
Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu ve Prof. Dr. Genber Kerimli, Ünivertemiz Senatosu üyeleri, Iğdır Üniversitesi Genel Sekreteri Nedim Duman, il protokol üyeleri, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, iş adamları, yurt içi ve yurt dışından gelen sanatçılar, vatandaşlar, basın mensupları ve diğer davetliler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kutlama programı, Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Iğdır-Azerbaycan Dil Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği Başkanı Ziya Zakir Acar tarafından açılış konuşmalarının yapılması ve Iğdır’ın tarihi ile ilgili sunumu, Valimiz Sayın Enver Ünlü’nün konuşmaları, Bingöllü Ozan Hacı Gürhan’ın “Ben Anadoluyum” adlı şiirini seslendirmesi ile devam etti.
Azerbaycan’dan gelen ünlü şarkıcı Kemale Kubadlı ve Türk Sanat Müziği sanatçısı Yıldırım Bekçi tarafından konser verildi. Kutlama programından sonra Kültür Merkezi’nde yeni oluşturulan Kültür Kıraathanesinin açılışının yapılması ile program sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER